Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gazdálkodási és menedzsment...

A gazdálkodási és menedzsment és a nemzetközi gazdálkodás BA tényleg büfészak?

Figyelt kérdés

2016. júl. 10. 11:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Miért lenne az?
2016. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
19%

ameddig a munkaerőpiacon a gazdász melókhoz magas fokú BASIC nyelvismeretet várnak el, esetleg SQL mellett, és az egyetemen ezzel szemben hunyorítástanból és mellébeszélésből (pl gazdaástörténet) folynak az előadások, addig igen

ezek bizony nagybetűs büfészakok

2016. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Ha normális egyetemen végzed el, akkor nem büfé.
2016. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
81%

Tisztázni kéne mi is az a büfé szak.

Az amit könnyű elvégezni, és nem kapsz vele soha munkát. Arra jó, hogy legyen egy diplomád, semmi másra.

Ezekkel a szakokkal könnyű munkát találni, elvégzés nem olyan nehéz, mint egy villamosmérnöki(bár kinek mi a nehéz).

2016. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
73%

a gazdálkodási menedzsment annak számít a NYE-n. (Nyíregyházi Egyetem)

A nemzetközi pedig kisebb főiskolákon nem versenyképes (vagy ahol alapból nem illet a profilba, mint a Pázmány bölcsészkara)

Egyébként pedig szórásban sokszor mérnökök (villamos, gépész, talán a mechatronikával nem) de a lényeg, hogy sok mérnöki végzettet megszégyenítenek az elhelyezkedők ilyen területen, tehát elég jó helyzetben vannak. Az informatika nyilván kiugróan magas és átlagban többet is keresnek, de egyértelműen egyik sem büfészak. A leghasznosabb szakok első harmadába tartoznak, bár nem mindenkinek válik be, a jó esélyeket adnak.

Nem is értem miért szerepel a kérdésedben a 'tényleg'


Tény ha valaki ezeken a szakokon tanul a fent felsorolt helyeken (NYE, kis főiskolák) büfészaknak fogják nevezni, akik nevesebb helyre járnak (BME) de komolyabb terv nincs vele, csak elvileg sok embernek bevált azért választották annak is nehéz lesz természetesen a gazdasági irányultság nem árt ha nem hiányzik belőled, (ne arra vágyj, hogy bár orvos lehetnél és embereket gyógyíthatnál vagy, hogy bíróként ítélj stb...) A büfészak itt innen pattan ki, akik nem is ezt akarták, vagy rossz helyen tanulják, máshova vágynak, de az önköltség miatt már inkább elvégzik. (és az a rész, hogy nem mindenkinek válik be, minden szakon jelen van, lehet, hogy kiváló pszichológus leszel de érettségi után még nem tudtál azonnal helyesen dönteni, ez természetes) de attól még nem büfészak, főleg nem ezek

2016. júl. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
50%

Mit értesz büfé alatt? Amivel csak büfébe mehetsz dolgozni?

Ha normális egyetemen végzed el, akkor lesz normális munkád.

Én a BGE-n vagyok gazdmenes. Másodéves vagyok, de már most kaptam egy csomó állásajánlatot cégektől. Végzős (szintén gazdmen) ismerősöm az egyik big 4-nál könyvvizsgáló, a másik meg az IBM-nél dolgozik már pályakezdőként többet keresnek, mint a szüleik. Viszont nagyon fontos a nyelvtudás, a legtöbb cégnél angol a munkanyelv.

2016. júl. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
21%
#6-os: Egyrészt nem mindegy, hogy milyen cégektől kaptál állásajánlatot (nagy cégek, elismertek?). Aztán az a másik, hogy a BGE-sek hány százaléka kap ilyen ajánlatot? És hogy kaptál ajánlatot? Kiküldtek egy körlevelet a BGE-s gazdmeneseknek? Hogy lehet egy gazdmenes könyvvizsgáló, amikor az PSz szakosnak való inkább? NG-sek a BGE-n jobb ajánlatokat kapnak?
2016. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
15%
engem is hívtak az IBMhez, pedig közöm nincs a gazdasági szakokhoz
2016. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
63%

A 6-os vagyok. Ari, ahogy az utolsó kettő okoskodik. :)

Igen gazdmenesként könyvvizsgálónak ment, a PWC-nél dolgozik. Több végzös ismerősöm a KPMG-nél dolgozik, én is kaptam onnan állâsajânlatot és oda fogok menni dolgozni. Ez a kettő a big4 közül van, csak a miheztartâs végett. Szinzén gazdmenes végzős barâtom adatbáziskezelőnek ment ezzel a diplomával, netto 350 pályakezdőként. De ismerek olyat is aki junior controller egy logisztikai cégnél. Mind Bge-s gazdmenes volt. Persze vannak olyanok is, akik navnál vannak, vagy sima ügyintézőnek mentek aktât tologatni. De ha nem vagy buta, akkor elég jók a lehetőségek ilyen diplomâval. Én beszélek németül és angolul is, ezt is szeretik a cégek.

2016. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
72%
A nemzetközi gazdálkodás is elég jó. Ott inkább főleg logisztika irányban vannak jó lehetőségek. Pl BGE.n duális képzés van nemzetközi gazdálkodáson (siemens,Bosch,DSV cégekkel). A DSV-nél dolgoztam, ha nemzetközi g-n végzel, főleg ha duális képzésen, nem lesznek problémáid a munkakereséssel. Persze, ha nem vagy teljesen retardált.
2016. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!