Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmi esélyem nincs arra hogy...

Semmi esélyem nincs arra hogy előrehozott érettségit tegyek főtantárgyból?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szakgimibe járok, de nem szeretném megszerezni a szakot 5. évben. Érdekel a szakma, így szépen távolról 10 lépésnyire, de nem akarnék belőle vizsgázni. Most 10.-es leszek, és jövőre kell ugye eldönteni, hogy mi legyen az érettségivel. Szóval az a lényeg, hogy 4. évben szeretném abbahagyni a gimit, és szakma nélküli érettségivel továbbmenni egyetemre. Hogyan tudnám ezt megoldani, iskolaátoratkozás nélkül? Van bármi kiskapu ehhez?

2021. máj. 17. 14:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem jobban megeri ha még most atiratkozol egy gimibe.

Jobb felkeszulest kapsz, es nagyon max 1 evet “pazaroltal el” ha esetleg ujra kene kezdened emiatt a 9.et

2021. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem erre voltam kíváncsi. Az volt a kérdés, hogy hogyan működik az előrehozott érettségi. Átiratkozni, ahogy mondtam: nem szeretnék. Az előítéletekkel szemben, a szakgimnázium is teljesen fel tud készíteni az érettségire, olyan tanárokat fogtam ki, akik mindenben segítenek nekem, és az osztályomat is szeretem. De a jövőmre is oda kell figyelni, 2 év után (most 10.-es vagyok) nem tudnék 2 év veszteséggel átmenni gimibe, és nem akarok 20 éves koromig még gimnáziumba járni…
2021. máj. 17. 15:33
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Jogszabály is tiltja, hogy matekból/magyarból és töriből előrehozott érettségit tegyél. Egyedül nyelvből, informatikából és befejezett természettudományos tárgyból is lehet (pl földrajz és kémia a legtöbb helyen csak 10. osztályig van.)


Iratkozz át, bár ha nulladikkal együtt van 5 éved akkor mindenképpen elveszted azt az évet most már.

2021. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

iratkozz át, ugyanis a technikumokban ugyanúgy 4. éveben érettségizel, mint az eddigiek, de csak ötödik évben kapod kézhez a sikeres szakmai vizsgával együtt az érettségit


szóval nem mehetsz el a negyedik év után már az új technikumi rendszerben :)

2021. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha leérettségizek 4. évben, akkor miért fáj az iskolának az, ha én elmennék? Mi ennek az értelme?
2021. máj. 17. 16:22
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Előrehozott érettségit nem tehetsz matekból, magyarból és töriből. Nem az iskola szívat téged, hanem a szakgimis képzési rendszer ilyen (amit tudomásul vettél mikor beiratkoztál oda).

Szakgimisként az érettségi évében leérettségizel mindenből kivéve a szakmai tantárgyból, akkor törzslapkivonatot kapsz ami nem érettségi bizonyítvány, tehát nem tudsz vele továbbtanulni egyetemen. Ha meg van a befejezett 12. osztályod akkor a részben sikeres érettségid utáni első vizsgaidőszakban érettségizhetsz a szakmai tárgyon kívül bármiből és lesz érettségi bizonyítványod, de a szakmai papírodat elbuktad.

2021. máj. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

“részben sikeres érettségi utáni első vizsgaidőszakban érettségizhetsz a szakmai tárgyon kívül”


Erről tudnál egy kicsit beszélni 6-os? Tehát, májusban leérettségizem, és ez az érettségi utáni első vizsgaidőszak ez mikorra szokott esni? Nyárra?

Vagy ha akkor azt megcsinálom, és meglesz a teljes érettségi, a szakpapíron kívül, akkor szeptemberben már kezdhetnék egyetemen? (külföldön)

2021. máj. 17. 16:51
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Oktoberre
2021. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Tehát akkor októberre esik ez a vizsgaidőszak. És akkor én mikor tudok kezdeni az egyetemen? A félévkor, vagy hogyan?
2021. máj. 17. 17:16
 10/20 anonim ***** válasza:
Keresztféléves képzésre jelentkezhetsz februárban, de nagyon kevés szak indul olyankor és van ami nem is, attól függ hova mennél egyetemre és milyen szakra. Az őszi érettségi "szezon" novemberig tart (akkor vannak a szóbelik), az érettségi bizit is akkor kapnád meg.
2021. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!