Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudok jó fogalmazásokat...

Nem tudok jó fogalmazásokat írni, és a szövegértésem se a legjobb. Hogyan tudnám ezeket a készségeimet fejleszteni?

Figyelt kérdés
Könyvolvassál vagy írjak minél több fogalmazást és csináljak szövegértési feladatsorokat? Egyébként most vagyok 9. osztályos és eddig mindig 5-ös voltam magyarból. Idén csak 4-es mivel 4,33-ra álltam. Viszont jó magyar érettségit szerétnék és azért akarok fejlődni.

2021. máj. 22. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A könyvolvasás mindenképp segít.
2021. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
A feladatsorok megoldása is segít, hogy lásd, milyen a feladatok pontozása. Viszont mivel te még csak 9es vagy, ez lehet, hogy változni fog mire érettségizel. Sokat segít a könyvolvasás, de olvashatsz cikkeket is, sőt az is segít, hogy ha a tankönyveidben elolvasod az akkor tanult anyagot és kijegyzeteled. Ez dupla haszon, mert így a tanórára is felkészülsz és az aktív megértést is segíti.
2021. máj. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyomass rengeteg szövegértéses feladatsort.

Fogalmazás meg nincs az érettségin, vagyis ezeken a véleménykifejtéseken, meg műelemzéseken kívül. De ezekben meg nem kell köríteni, az senkit nem érdekel, csak a lényeges infókra kíváncsiak. Töri esszéknél szintén.

2021. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!