Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szak vagy gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem mindkét szakra, de nem tudom melyiket válasszam.Akik ezeken a szakokon tanulnak tudnának mesélni arról hogy pontosan mit is tanulnak és mi a véleményük az adott szakról.

2021. máj. 24. 02:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő más miatt jó és mindkettővel el tudsz helyezkedni. Inkább azt gondold végig, hogy melyik érdekel téged igazán.


Az egyetem, ahova jelentkeztél, általában közzéteszi, hogy mi a mintatanterv ezeken a szakokon, esetleg megnézhetnéd, milyen tantárgyakra számíthatsz, és az alapján könnyebb lenne a döntés.


Sajnos itt hiába írom le, hogy mennyire szeretem a proginfót, lehet, neked nem tetszene.

2021. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt először is fontos tisztázni, hogy ezek ketten nem egy ligában játszanak sem nehézségben, sem mélységben. A programtervező informatikus szak (angolul computer science) a nehezebb szakok közé tartozik, az ő ligája a mérnöki szakok, matematikus, fizikus, biológus, orvos, jogász -- közgazdászból pedig az alkalmazott közgazdász és a matematikus közgazdász. Tehát ha azt a kérdést tetted volna fel, hogy programtervező informatikus vagy gazdaság- és pénzügymatematikai elemző szak, akkor most arról beszélgetnénk, hogy informatika vagy közgazdaságtan. De itt más a helyzet.


A gazdálkodás és menedzsment inkább egy gyakorlati / szakmai képzés, nem ezzel fogsz Nobel-díjat nyerni... ezen belül még az a problémája is van, hogy kicsit olyan "nesze semmi, fogd meg jól", tanulgatsz ezt-azt, de olyan igazán nem fogsz érteni nagyon semmihez. A hasonló színvonalú marketing szakosok legalább tanulnak egy konkrét szakmát, egy kicsit belekóstolnak a kampány-tervezésbe, tanulnak és gyakorolnak piackutatást stb. A psz-esek bebiflázzák a számviteli törvényt, őket legalább be tudod ültetni könyvelgetni. A gazdmenesek általános vállalati menedzsmentet tanulnak, ami szép és jó, de


(1) semmi olyat nem tanulnak, amit mások nem (bármikor beültethetsz egy marketing szakost egy gazdmenes helyére és megcsinálja neked)


(2) sőt még a nem szakosok is megtanulják amit tudnak on the job a hét bármely napján.


Komolyan, a legtöbb munkát, amit a gazdmenesek a való életben csinálnak, pl. projekt menedzsmentet stb. egy programtervező informatikus is megcsinálja neked 3-4 hét betanulás után (ami jóformán semmi).


Ha azokat a munkákat nézzük, amik szerintem a legizgalmasabbak egy gazdmenes számára: tanácsadás, vállalati stratégia, innováció menedzsment, befektetések -- ooops, akkor mindjárt még nagyobb a baj, ugyanis pont ezekre a szerepekre ma már sokkal inkább vesznek fel egy gazdálkodáshoz nem értő informatikust, mint egy informatikához nem értő gazdmenest... ilyen helyeken dolgozom közel 15 éve, és biztosan állíthatom neked, hogy a #1 skill amit maguk a gazdmenesek hiányolnak, az az informatikai tudás, és legalább a felüktől hallottam azt, hogy ha újrakezdhetnék, inkább informatikát tanulnának...


Szóval összefoglalva:


a) A programtervező informatikus sokkal értékesebb diploma (arról nem is beszélve, hogy a gazdmen az ország #1 legnépszerűbb szakja, ergo hatalmas túlképzés van, de valami iszonyatosan nagy)


b) A programtervező informatikussal meg egy kis rátanulással (felveszel pár kiegészítő tanegységet az egyetemen meg ilyen helyre elmész gyakornoknak) a hét bármely napján megcsinálod a gazdmenesek által betölthető legjobb munkákat


c) Ugyanakkor a proginfó nagyon nehéz szak, erre azért készülj fel, nem való mindenkinek. Ha még soha nem programoztál életedben, vagy esetleg a programozás egyáltalán nem is érdekel, akkor inkább menj gazdmenre mert csak szenvedni fogsz.


De úgy általában véve a proginfó az, amivel összehasonlíthatatlanul jobban jársz.

2021. máj. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A programtervező informatikus régi nevén, programozó matematikus.

Ugye így mindjárt másképp hangzik?

Valóban a csúcsa a témának és nagyon nincs egy ligában a gazdálkodás menedzsmenttel.

Nézd meg a szakok leírását a tanmenetet. Közük nincs egymáshoz.

2021. máj. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából azért nehéz döntés ,mert érdekelnek a gazdasági dolgok hogy hogyan lehet vállalkozást alapítani és az ezzel kapcsolatos dolgok. Programozni pár hónappal ezelőtt kezdtem el az érettségi miatt és meg is tetszett és elkezdett érdekelni hogy hogyan lehet appokat készíteni stb. Persze kell hozzá a matek, ami hála istennek jól megy. De nem tudom hogy nekem való-e ez a fajta szak.
2021. máj. 24. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Olvasd el innen az 1. válaszomat: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


A proginfó sokkal jobb szak, és bármikor csinálhatod bele a gazdmenesek munkáit, ha éppen arra vágysz majd.

2021. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!