Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg képes egy rossz...

Tényleg képes egy rossz középiskolás tanár elrontani a továbbtanulási lehetőségeid?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 11.-es és a matek tanárom szörnyű, na meg engem nem is csíp főleg, mivel nem vagyok az óráin aktív típus.

A szörnyűt úgy értem, hogy elszámol dolgokat, össze-vissza megy az anyaggal és a végén számomra egy totális katyvasz lesz amit utána nyílván vissza is kér. Egyébként szerettem a matekot, meg jó is voltam belőle viszont amióta ő a tanárom gyakorolni sincs kedvem.

A lényeg, hogy szerettem volna továbbtanulni olyan egyetemre, ahol a matekot kérik (pl. akármilyen mérnöki), viszont, hogy így lehúzza a jegyeimet a matek tanárom, lehetséges még, vagy adjam fel?



2021. máj. 25. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Tanulj esetleg még egy magántanárral és emelten nem ő fog vizsgáztatni sem matekből.
2021. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos az az általános, hogy a tanáron több múlik, mint a diákon. Ezzel nem akarom a tanárra terelni a teljes felelősséget, de tény, hogy sok tanár is csak addig érti a matekot, amíg a sablonokat tudja használni. És pont emiatt magyarázni sem tudnak rendesen, legfeljebb a lépéseket tudják „beléd verni”'


Ha annyira szeretnél a továbbiakban matematikával foglalkozni, akkor kénytelen leszel magántanárhoz járni. Melyik témakörnél jártok jelenleg?

2021. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy lehúzza a jegyeidet még simán, de jó lenne, ha rendes alapokkal kezdenéd az egyetemet így én is a magántanárt ajánlanám. Meg lehet mimdent egyedül is tanulni, mateking, mindenféle youtube videoval be tudod hozni a lemaradást, ha nincs lehetőséged magántanárra.
2021. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen megpróbálom akkor a magántanárt.

A legutolsó anyag amit vettünk az az Egyenes egyenletei.

2021. máj. 25. 12:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenes egyenleteihez először érdemes visszamenni általános iskola 7. osztályába, kb. ott tanultad a lineáris egyenleteket.

Azt kell megtanulnod, hogy ha az egyenesről ismersz két pontot, akkor azokra hogyan tudod felírni a lineáris függvényt. Kulcsfontosságú még a meredekség fogalma is.

Ha ez már megvan, akkor gyakorlatilag bármikor fel tudod írni az egyenes egyenletét. Kivéve, hogyha az egyenes függőleges (merőleges az x-tengelyre), de az sem nagy mutatvány.

Ezután jöhet az, hogy mi van akkor, hogyha képbe jön az irányvektor. Válasz: ha van egy pontod és egy irányvektorod, akkor ezekből meg tudsz alkotni egy másik pontot. A két pontra pedig már fel tudod írni az egyenes egyenletét.

Ezután jöhet a normálvektor, az sem egy nagy kaland.

Végül pedig az irányszög és az iránytangens. Ezek csak azt mutatják meg, hogy hogyan zár be szöget az egyenes az x-tengellyel.

2021. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!