Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki angol nyelvű egyetem...

Ha valaki angol nyelvű egyetemi kurzusra jár (BSc), az csak angolul írhatja a diplomamunkáját?

Figyelt kérdés

BME Járműmérnökiről lenne szó.


Úgy tudom, hogy a magyar kurzuson lehetőség van angolul diplomamunkát írni. Mi a helyzet fordított esetben?



2021. máj. 29. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Mennyivel nehezebb ezt a tanszéken megkérdezni, ahol minden nap megfordulsz, mint feltenni egy olyan oldalon, ahol semmi fedezete nincs annak amit írnak az emberek? Komolyan nem értem.
2021. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem fordulok meg a tanszéken minden nap, 250 km-re vagyok onnan, vizsgaidőszak van, online lebonyolítással.

Az emailezés előtt gondoltam felteszem itt is a kérdést, hátha valaki hamarabb válaszol.

2021. máj. 29. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Ha angol nyelvű szakra jársz, akkor evidens, hogy angolul kell írni a diplomamunkát (különben minek járnál angol szakra, ha úgyis magyarul írnád?)

Egyébként nekem rémlik valami, hogy mintha olvastam volna az egyetemem oldalán, hogy olyan nyelven kell írni a diplomamunkád, amilyen nyelvű a szakod. Tehát ha te magyarul tanulsz, akkor csak magyarul írhatod, igaz, idegen nyelvű összegzést akkor is kell a végére írni.

2021. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A magyar kurzuson ez van a szabályzatban:

“ (3) A diplomamunka nyelve lehet a magyartól eltérő is, ha ezt a feladat-kiíró lapon feltüntetik. A diplomamunka nyelvétől függetlenül az egyoldalas magyar és egyoldalas angol vagy német nyelvű tartalmi összefoglalónak el kell készülnie.”


Az angol kurzusról nem találtam ilyen dokumentumot. 😔

2021. máj. 29. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!