Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez hogy van egyetemi kollégium...

Ez hogy van egyetemi kollégiumoknál? Akik tavaly felvételiztetek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy minden koliban meg van határozva, hogy a férőhelyek x %-a elsősöknek van fenntartva. Ez alapján, gondolom nagyban függ a kolis ponthatár attól, hogy hányan jelentkeznek.

Mindenki tudja, hogy tavaly jóval kevesebben mentek egyetemre mint általában szoktak, és így gondolom kevesebb pont is elég volt a kolihoz.

Van valakinek ezzel tapasztalata?

Idén már többen jelentkeztek, mint tavaly, de még mindig kevesebben, mint általában szoktak. Így szerintetek idén is csökkenni fognak a kolis ponthatárok?

Eléggé aggódok, mivel nagy szükségem lenne a kolira.

Köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 29. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"és így gondolom kevesebb pont is elég volt a kolihoz."


Rosszul gondolod. Akiket tavaly éppen csak felvettek azokat nem vették fel most, vagy egy részük pótjelentkezéssel jutott be. Haverjaim körében is voltak gondok. Volt aki pár hónapog bejárós volt, mert nem vették fel sehova, pedig bejelölt vagy 7 kolit és nem az elit kolikat.

Azzal is van gond, hogy pl hiába jelentkeznek kevesebben, ha kevesebben is végeznek, mert már szinte csak a buktatásról szól az egyetem. Többen maradnak bent így a kollégiumokban. Albérletet meg megint szinte lehetetlen találni elérhető áron.

Nekem elég magas a szociális pontszámom, de arra is 5 ponttal kevesebbet kaptam mint tavaly, de tavaly is 3 ponttal kevesebbet kaptam, mint előtte. 8 pont meg azért sokat számít, ha megint kevesebb pontot kapok ugyan azokra a papírokra lehet be se kerülök a szokott kolimba.

2021. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Lehet kicsit félreérthetően fogalmaztam, én most kezdem majd az egyetemet. És mivel nekünk(elsősöknek) fent van tartva a férőhelyek valahány százaléka, minket nem érint, hogy ha kevesebben végeznek, és több felsős marad a koliban.

2021. máj. 29. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ezt nem igazán tudom hogy van.

A felsőbb évesek hamarabb adják be a jelentkezést és születik meg a határozat, mint ahogy az elsősök beadják, ez így megvan.

Viszont tudok pár elsősről akiket tavaly nem vettek fel. Valamint, van akit felsőbb évesek közül is csak második körben kerültek be.

Meg kolinál is volt mikor az ilyen nagyon alja kolikba vettek volna fel elsőst, de oda meg már ő nem akart menni, mert az már tényleg gettó.

De a pontszámokat is egyre kevésbé lehet elérni. Én ugyan azokra a papírokra mint testvérem (tehát mikor én mentem már elsőnek és tesóm már végzett) akkor nekem is valami 2-3 ponttal volt kevesebb, mint neki régebben. Azóta is egyre kevesebb a pont, pedig a papírok állandók.

Érdekes dolog már a koli felvételi.

2021. máj. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért tavaly sem volt az olyan alacsony. Nálunk a koli harmada van fenntartva elsősök részére. Felvételi pontszám alapján 455 volt a határ. Igaz, ez kb a legnépszerűbb koli az egyetemen, de ebbe van esély bekerülni tanulmányi alapon.
2021. máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!