Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira készülők! Sokan...

Orvosira készülők! Sokan halasztotok egy évet, és felvételiztek 2021-ben?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy sok orvosira jelentkező jövőre felvételizik, így még többet tud tanulni és jobb esélyekkel indul az “elsőre” érettségizőkhöz képest. Ez csak azért aggasztó, mert azok akik 2021-ben lesznek végzősök rosszabb esélyekkel indulnak, nem kizárt a túljelentekzés (hiába volt eddig is). Ti mit gondoltok?

2020. máj. 4. 21:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki meg sem próbálja elsőre, hanem így taktikázik... Ennek semmi értelme! Meg se adják az esélyt, hogy most bekerüljenek? Az nem lenne okos dolog...

De filózni sincs értelme ezen. Engem másodjára vettek fel, akkor nyilván csak a biosz-kémiát csináltam újra.

Van aki elsőre kerül be, más harmadjára, más direkt kihagy egy évet, valaki meg érettségi után pár évvel jön rá, hogy orvos szeretne lenni. Szóval sokféle helyzet volt, van és mindig is lesz. Nem fognak tömegesen taktikázni így a diákok.

2020. máj. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ezt komolyan így hallottad? Vagy csak próbálkozol felmérni a bejutási esélyed?


Amúgy hiába esnek ki sokan, az egyetem minőségvédelem céljából megtarthatja magasan a ponthatárokat, és kevesebb embert vesznek fel.

2020. máj. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Aki nem tud megugrani egy emelt biosz kémiát, ha be is kerül az orvosira diplomáig nem fog jutni..
2020. máj. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 Igen, így hallottam. Mivel én taktikázás nélkül jövőre fevételizek, valahogy muszáj felmérnem az esélyeimet, de persze eddig is számítottam rá, hogy elsőre nem vesznek fel. Most jobban barátkozom a gondolattal.
2020. máj. 4. 23:58
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok második körös 419 pontom van és félek. Megpróbálok javítani, de kb esélytelen lesz.

Ha én is idén érettségit én tuti nem mentem volna el :D

Amúgy sokan nincsenek tisztában a pontszámítással. Pl volt egy olyan ismerősöm aki az emelt kémiájat éppen összeszedte kettesre, kihagyott egy évet és újra megmérközött. Hiába javított, a pontszámításnál az érettségik átlaga, az első rendes bizonyítvanyos átlag. Hiába javítasz a tárgyból azt máshova fogják számolni az átlagba meg a sok ötös mellé ott fityeg a kettes, és viszi is le az egész átlagot.


Én bízom benne hogy idén lemennek a ponthatárok. Idén a kiszemelt egyetemre 80 fővel kevesebben is jelentkeztek, és sokan vissza is léptek gondolom. Az emeltek brutálisak, tuti nem lesznek jó eredmények.

2020. máj. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
#3 ez most azért más! Nincs javítási lehetőség! Nem mindenhol csúcsszuper az oktatás, nálunk kb annyiból állt a fakt hogy nézegettük a képeket a könyvben, így nem lehet 80%-os emeltet írni. Kémiaban meg egy számolás 15 pont ha már kettőt elrontasz akkor viszlát felvételi.
2020. máj. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#3 csak a szokásos sztereotípia, már megszoktuk;) Nincs olyan orvosira vonatkozó kérdés, ami alatt valami rosszindukatú, degradáló kommentet ne hagynának
2020. máj. 5. 06:20
 8/18 A kérdező kommentje:

#5 Sok sikert kívánok! Melzik egyetem a cél, ha szabad kérdeznem?



#6 igazad van, és emiatt stresszel sok felvételiző

2020. máj. 5. 06:23
 9/18 anonim ***** válasza:

#3 mert aztan egy kozepsulis biosz/kemianak olyan sok koze van az orvosihoz :D ebbol is latszik, hogy kozod sincs a dologhoz.


Kozepsulis kemia max elso felevben volt hasznalhato, utana eges fold

A biosz meg.. hat nem tudom itt miota kernek szamon pl. novenytant Max patoszon elhangzik, hogy "novenysejtre hasonlito sejt" es ennyi volt.

2020. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Minden evben sok olyan felvetelizik, aki nem akkor vegzos gimiben/kozepsuliban. Szoval szerintem ezen ne kattogj, csak csinald.
2020. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!