Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OKJ villanyszerelok, iskola...

OKJ villanyszerelok, iskola után mennyi idő kellett mire belejöttél a szakmába ? Sos

Figyelt kérdés

Gimi után elmentem egy 1 éves OKJ-ra villanyszerelőnek de sajnos legalja oktatás történt csak, az oktav iskola egy forintot sem ér. Na mindegy.

Magam igyekszem tanulni, anyagokat keresek a neten, próbálok tanulni de még nem dolgoztam igazi állásban ezzel csak egy jó ismerőssel járok el aki vállalkozó, viszont csak kb merohelyeket csinál, szóval ilyen tömeg munkákat munkafolyamatokat amik általában vannak pl házak alapszerelese, panel felújítás, stb stb szóval semmi mást csak hensel telepítés , építés, foldkabel lerakas, oszlopra kábel, szakaszszekreny telepítés, merohelyek bővítése , keresztmetszet növelés ennyi. Ezekre lett ralatasom, de minden más nagy űr maradt, így azt érzem hogy elmennék dolgozni igazából , de semmire való lennék mert a tudásom nulla. Aki nem szuper iskolában tanulhatta, hanem hasonló cipőben jár kérem szépen mesélje el mi történt vele, hogy lett jó szerelő és miként valhatok én is azzá, és hogy tudnék fejlődni valójában is.

Köszönöm!



2021. máj. 29. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazából a villanyszerelés (szerintem) jobbik felét végzed.

A belső villanyszerelés elég macerás, horonymarás, vésés, csövezés, gipszelés, vezetékbehúzás, valamikor a meglévő hálózatra is vigyázni kell.


Egyébként sok helyen keresnek jelenleg villanyszerelőt és nagyjából ezeket a munkákat fogod egy másik ember felügyelete alatt végezni, tehát hibázni annyira nem tudsz, főleg ha jelzed amit fent említettél.

Annyira nem vészed, amikor te húzod be a vezetéket és wagoozod össze, akkor kb. nyílvánvaló lesz, hogy mit csinálsz, bár nem árt, ha már előtte tisztában vagy vele, hogy működik az egész.


Sok sikert!

2021. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az, hogy a villanyszerelés ennél bonyolultabb, mint egy iskola. Én elolvasnám az összes villanyszerelős könyvet, amik vannak (alább egy gyűjtés). A régieket azért, mert minden villamossági dolog ugyanúgy érvényes. És akkor lesz esélyed rá, hogy ha különböző feladatokkal találkozol, akkor emlékezz, valamit már olvastál-e róla. Az alábbi felsoroláson kívül ajánlom még a villamos biztonságtechnikai felülvizsgálatokhoz tartozó tankönyveket, mert az a legolcsóbb forrása a szabványoknak (azt, hogy vélhetőleg jelent-e meg újabb, azt ingyen meg lehet nézni az MSZT honlapján, a tartalmat, hát azt nem.


I. Antikváriumban, neten megtalálható Ipari Szakkönyvtáras régi könyvek:

A. Ma is eléggé helytálló igazságokat tartalmaznak:

Vigh-Gárdonyi: Villamosságtan)

Deák Molnár: Villamos gépek kezelése - de azért a technika motorok működtetésében is sokat fejlődött)

Magyari: Erősáramú villamos mérések - de a digitális technika miatt messze nem elég ez a könyv

B. Villanyszerelő szakmai ismereteket tartalmaznak, melyek érvényesek; szabványelőírásokat, melyek már rég megváltoztak; a technológia meg fejlődött bizonyos téren, de meglévő régi berendezésekkel találkozni:

Czelecz: Erősáramú berendezések szerelése

Fodor: Épületek villanyszerelése

Géczi: Villanyszerelési ismeretek

Hámory: Villanyszerelés

Sipos: A villanyszerelés alapműveletei

Hollós: Ipari villanyszerelés

II. Újabbak

Dési: Épületvillamosság

Dienes-Kliment: Villanyszerelő szakmai Ismeretek 1-3.

Malmos-Orlay-Tagyi: Villanyszerelő szakmai ismeretek

III. NSZFI által kiadott rövid témaismertető könyvek, neten megtalálhatóak

Bodnár Vill Energetika És BiztTech

Dabi Villamos Mérőműszerek

DanásEgyenáramúHálózatok

DanásElektrotechnikaiAlapismeretekVillamosAlapfogalmak

DanásVáltakozóáramúHálózatok

Dombóvári Digitális Műszerek

Dombóvári Villamos Mérések Alapjai

Géczi Analóg Mérőműszerek

Géczi Mérőműszer Választás

Hegedüs Villamos Műszerek

Hollenczer Teljesítményelektronikai Mérések

Hollenczer Energetikai Számítások És Meddő...

Hollenczer Energiagazdálkodással Összefüggő Mérések

Hollenczer Egyenáramú Gépek Vizsgálata

Hollenczer Szinkron Gépek Vizsgálata

Hollenczer Aszinkron Gépek Vizsgálata

Hollenczer Transzformátorok Vizsgálata

Hollenczer Biztonságtechnikai Mérések

Kővári Világítási Hálózatok És Készülékek Jellemzői

KőváriVilágításiHálózatokÉsKészülékekJellemzőHibáiJavításuk

Kővári Világítási hálózatok kialakítása

Kővári Világítási készülékek szerelése

Kuti Irányítástechnikai És Védelmi Készülékek Mérése

Kuti Irányítástechnikai És Védelmi Készülékek Alkalmazása

Kuti Kisfeszültségű Hálózatok

Lukács Háztartási Villamos Gépek Javítás Utáni...

Lukács Háztartási Villamos Gépek Jellemző Hibái

Lukács Háztartási Villamos Gépek Felépítése

Lukács Háztartási Villamos Gépek Csoportosítása

2021. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Átérzem. Én burkoló sulit végeztem, hát az oktatás egy nagy nulla volt kb(pedig két évesen végeztem). Szóval most úgy keresek munkahelyet, hogy elmondom, hogy pályakezdő vagyok, és tanítani kéne engem még bőven. Van tankönyvem, szabadidőmben azt lapozgatom, de a gyakorlatra nagyon rá kéne menni. :/
2021. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!