Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó lennék-e zongorában?

Jó lennék-e zongorában?

Figyelt kérdés

Jövőre tanévben leszek gimis, és mivel érdekel a zene, és a zenetörténelem, ezért szeretnék egy zeneiskolába jelentkezni a gimi mellett. Az a baj,hogy az általános 8.éve alatt nem sok minden ragadt rám a kottázási, szolmizálási dolgokból, hogy az ilyen szolmizáció, ABC-s hangokkal nem nagyon vagyok tisztában. Igaz a heti 2 zongora, és a heti egy zenetörténelem óra mellett kell még egy órát szolfézsra járnom ahol ezeket tanulom, csak én ezekből semmit sem tudok. Egyébként azért akarok zongorázni, mert egy műveltséget szeretnék vinni a mindennapokba, és a zongora hangját egyszerűen imádom, és ha én valamit meg akarok tanulni, azt mindig megcsinálom. Egyébként mivel történelem-földrajz szakos középiskolai tanár szeretnék lenni, ezért nem árt ha a kevés fizetés mellett egy-két zongoraórát tudnék adni. De nem a pénzszerzés ezzel a célom, csak az egyébként is érdekes zene világába akarok részletesebben elmerülni, úgy hogy a kedvenc hangszeremen megtanulok játszani. Szóval röviden: Nem baj ha jelentkezek zeneiskolába zongorát tanulni, úgy hogy a kottázási, szolmizálási dolgokkal nem vagyok még sehol. Valamint az ének hangom is ugye fiú létemre nem a legszebb.



Kérem értelmes választ adni, nem olyat hogy miért mész tanárnak, éhen fogsz halni. Nekem a tanítás valamire nem munka, hanem jó értelemben vett kötelezettség/elhivatottság, ezt tartsák tiszteletben.



2021. máj. 30. 22:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként a zene és a zenetörténelem mellett érdekel a történelem, földrajz is.
2021. máj. 30. 22:18
 2/3 asdparade ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp jelentkezz!

A zeneelméleti alapokat nem annyira vészes elsajátítani, és a zongorázás olyan szempontból könnyebb, mint pl. egy vonós hangszer, hogy nem tudsz rajta hamisan játszani.

Mellesleg a zeneiskola egyáltalán nem drága (Főleg asszem gimi végéig), szóval ez sem kell, hogy visszatartson.

Nyilván minél többet tudsz gyakorolni, annál gyorsabban fogsz "komolyabb" dolgokat játszani. Nem tudom, hogy van-e otthon hangszered, de ha komolyan gondolkozol a közeljövőben mindenképp érdemes lesz befektetni egy sajátba. (Akár elektromosba)

Kb. Ennyi jutott most így eszembe, ahogy megláttam ezt a kérdést :D Sok sikert (és kitartást)! (A tanári pályához is.)

2021. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igen szeretnék egy pianínót (zongora kisebbik változatát) ezen szeretnék a heti 2 zongora mellett gyakorolni. Valóban nem drága 30000 forint/év aki 3,5 és 4,0 között van össztanulmányi átlagban. Meg ugye gimibe is biztosan a tanárok is jobban befogadnak ha, van érdeklődési köröm (történelem, földrajz, zongora, zenetörténet). Nagyon köszönöm hogy sok sikert kívántál a jövőbeli terveimhez. Ment a +.
2021. máj. 31. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!