Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek idén hogy fognak...

Szerintetek idén hogy fognak alakulni a ponthatárok, most, hogy kijöttek az érettségi eredmények?

Figyelt kérdés
Én csökkenésre számítok/azt remélek, az idei évfolyam nagy vesztese az online oktatásnak, illetve tavaly járt a fél nyelvvizsgákért is a plusz pont.

2021. máj. 31. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Én növekedést várok. Elég drasztikusat.

Már a népszerűbb, és tipikusan szorgalmas tanulók által kedvelt szakokon. Pl jog, orvosi, pszichológia. Ők azok, akik jól osztják be az idejüket.

Aztán ott vannak a reál szakok, ott meg a többség örül a szóbeli elmaradásának, de itt nem várok nagy növekedést tavalyhoz képest

Kis szakokon nem számít.


A fél nyelvvizsga nagy hülyeség volt szerintem, de kb minden 30.embert érinthette. Ami annyira nem sok.

2021. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is növekedés várható, mert azokkal is számolni kell, akik előző évben nem adták be a jelentkezést, mert már lemondtak a bekerülésről (pl. orvosi), de látva a tavalyi pontokat, idén újra megpróbálják. Ismerek ilyen embereket, nem is egyet, akik anno a magasabb pontról csak pár ponttal csúsztak le.
2021. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

A pontok azért is növekedhetnek, mert idén már gördülékenyebben ment a távoktatás is.

De nem várok drasztikus növekedést, mivel idén az átlaghoz képest egy fokkal nehezebb volt a matek és a töri közép is. Összességében a 2019-es és 2020-as ponthatárok közül inkább előbbihez fognak konvergálni a lécek véleményem szerint.

2021. jún. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
könnyebbek voltak az idei érettségik, a távoktatásra is volt idő átállni, én egy kicsi növekedést várok, de szerintem a népszerű szakokon nem feltétlenül lesz változás.
2021. jún. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit nőni fognak a tavalyihoz képest.
2021. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Eddig úgy gondoltam, hogy csökkenni fog, de látva a (sajátomat és másokét is) tényleges érettségi eredményeket, szerintem is nőni fog. Hogy mennyivel, azt nem tudom.
2021. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg növekedni fognak a pontok, már csak azért is, mert többen jelentkeztek idén.
2021. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!