Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Magyar Nemzeti Bank hogyhogy...

A Magyar Nemzeti Bank hogyhogy a Metropolitan Egyetemet vette meg és kezdte el fejleszteni, miért nem mondjuk a BGE-t?

Figyelt kérdés
Mivel a BGE-ről mindenhonnan azt hallani, hogy eszméletlen színvonalcsökkenés történt, és plázacicák diplomagyára lett, talán a pszk, ami még kicsit keményebb dió.

2021. máj. 31. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

PSZK sem zseniképző, elég sok hülye ismerősöm ment oda menedzsmentre.

Aki komolyan közgázt akar tanulni, és nem csak egy papírért megy egyetemre, az eddig is és ezután is csak az igazi, nagybetűs Közgázra megy, azaz a Corvinusra.

Egyébként a metunál adott az infrastruktúra, a BGE-nél abba is pénzt kéne rakni.

Innentől kezdve már csak az oktatást kell felhúzni, ami "pofon egyszerű"

Tanterveket kell átírni, rossz tanárokat kirúgni, jobbakat felvenni, emelni a ponthatárt.

Ennyi.

2021. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A BGE-n valóban hajmeresztő eltérések vannak a képzések között.

Egy Gazdinfo-t, pénzügy számvitelt, nemzetközi gazdálkodást viszont buta ember nem fog elvégezni ott sem, ott is 50-60% a lemorzsolódás.

Egy kermark vagy gazdmen viszont biztos könnyebb.

Az viszont azért picit radikális kijelentés szerintem hogy aki a BGE-n tanul, csak papírért megy oda, de valóban, biztosan nagy a különbség a Közgáz javára.


Nem hallottam erről az MNB projectről, de számomra érthető. A BGE nagy. Sok kar, sok hallgató, nem hinném hogy erre van szüksége az MNB-nek. A Metropolitan kicsi.

2021. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"jún. 3. 15:20"


Lehet, hogy a BGE-n nagy különbség van az NG és a gazdmen között, mivel más karon is vannak, de a legtöbb egyetemen szinte ugyan az a 2 szak pár kurzus különbséggel.

2021. jún. 7. 21:21
 4/4 anonim ***** válasza:
A BGE állami alapítású alapítványi egyetem, így nem megvásárolható. A METU magánegyetem, így megvásárolható. Ennyi az oka.
2021. jún. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!