Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy a szegedi...

Az igaz, hogy a szegedi orvosi és fogorvosi egyetemen nincs megfelelő minőségű és létszámú eszköz?

Figyelt kérdés
Több embert hallottam panaszkodni, hogy többen csak nézni tudják a gyakorlatokat, nem pedig csinálni. Ez igaz? Vagy milyenek az állapotok? Fok-on 77 főre 35 gép összesen? Hogy lehet így tanítani?

2021. jún. 1. 02:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én laikusként annyit jegyeznék meg, hogy szerintem elég sok olyan, gyakorlati részt is tartalmazó képzés van számos területen, ahol nem tud az összes tanuló egyidőben gyakorlatot folytatni. Nincs pénz annyi eszközre, nagy helyet igényelne az elhelyezés, és sok oktatót, akik felügyelik a gyakorlatot.

Lehet, hogy 77 főre 35 gép van, akkor nyilván valamilyen csoportbontásban végzik a gyakorlatot, több turnusban.

2021. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A fogászokról nem tudok, orvosira járok.


Az adott gyakorlattól függ az eszközök mennyisége és minősége, a legtöbb esetben nem is lenne ésszerű hallgatónként egy-egy eszközt beszereznie az egyetemnek. Vannak pl. skill laborban tartott gyakorlatok mindenféle bábun és szimulációs eszközön, nyilván nem fognak mondjuk egy újraélesztés gyakorlatnál egy-egy babát biztosítani minden egyes hallgatónak. Minden gond nélkül elsajátítható az elvárt tudás akkor is, ha csoportonként (kb. 12-15 fő) van egy-két eszköz az adott gyakorlathoz, amin az oktató bemutatja a feladatot és utána sorban mindenki kipróbálhatja akár többször is (nyilván az oktató felügyeletével és segítségével).


Egyébként pedig a gyakorlati tudás nem igazán elvárt (kivéve a legalapvetőbb dolgokat, pl. alapfokú újraélesztés, de nyilván mondjuk az intubálást nem egy hallgatóra bízzák élőben), nem nagyon van számonkérve egyetlen tárgyból sem. Inkább csak "amúgy ilyen is van, legalább egyszer lássátok, hogy kell" jelleggel szerveznek skill gyakorlatokat. A valódi tudást egyrészt a klinikai gyakorlatokon (ismételt magyarázást és bemutatást követően, szakorvosi segítséggel), másrészt végzett orvosként, munka közben tanulja meg az ember.

2021. jún. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fogorvosin inkább a gyakorlati tudás kell, de egyet értek az előttem szólóval. ☺️
2021. jún. 1. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!