Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pár kérdés az Óbudai Egyetem...

Pár kérdés az Óbudai Egyetem Mérnökinformatika karjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem a szeptemberben induló mérnökinformatika(ANA) karra 420 ponttal és az lenne a kérdésem először is, hogy ennyi pont elegendő- e (tudomásom szerint igen, csak szeretnék biztosra menni) és még szeretnék pár jótanácsot kérni a karral kapcsolatban(mire kell figyelni első félévben, melyik tantárgy lehet a leghúzósabb, ilyesmi) és még azt, hogyha nyáron szeretném kicsit felfrissíteni a fizika tudásomat, vagy esetleg egy kis előnyre szert tenni, akkor milyen könyvet ajánlotok hozzá?

2021. jún. 1. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 420 pont biztos, hogy eleg lesz, mert tavaly is 330 korul volt a ponthatar, korona times elott meg kb 360, szoval emiatt nem kell aggodnod.


Kozepiskolas matekot erdemes atnezni, mert nulladik zh gyanant felmerot fogtok irni belole, amin kotelezo elerni x pontot, de masra nem nagyon tudsz keszulni. Szinte minden targyhoz meg fogtok kapni MINDEN lehetoseget, ami kell a teljesiteshez, azonban az mas kerdes, hogy eltek-e vele. Mi kaptunk mateking elofizut (sokat segit matekbol.) Fontos, hogy NE maradj le az anyaggal, mert uj kozeg, sok a tanulnivalo es nem fogod tudni egyszerre bepotolni az egeszet, utana meg majd megy a panaszkodas, hogy "NEHEZ VOLT A ZH IGAZSAGTALAN!" (most is volt belole cirkusz)... Prog1 kemeny szivatas, algoritmusokat kell majd bemagolnotok, majd papirra visszairni. Korona elott vizsga beugro ugy nezett ki, hogy kivalasztottak otot es ird le (fun fact, van kb 90-100 algoritmus, de ebbol sok oldalas hosszusagu). Villamossagtant le kell ulni es addig csinalni, amig meg nem erted, mivel csak gyakorlas kerdese. Bevinfo targy laza, makrookonomian ki van adva a peldatar, be kell gyakorolni a tipusfeladatokat, mert azok nem valtoznak.


Vannak egymasra epulos targyak, ezzel vigyazz, mert a 3 es fel eves kepzesbol gyorsan 4 es fel vagy tobb lesz, mert nem inditanak keresztfelevesen targyakat. Ezt itt tudod megnezni: [link]


Ha van meg kerdesed, nyugodtan irj. :)

2021. jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
+ info: a mernokinformatikus a szak, a kar pedig a Neumann Janos Informatikai Kar. :)
2021. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segített. Azt hallottam hogy progból algoritmusokat kell majd magolni :D

matekingre most is elő vagyok fizetve szerencsére!

2021. jún. 1. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!