Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor mit célszerű tenni?

Ilyenkor mit célszerű tenni?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy én nem éppen vagyok jó fizikából. Nem azért mert egy lusta retek vagyok, szimplán nem áll rá az agyam. Viszont én úgy érzem hogy akárhogy próbálkozom, a tanár minden formában amiben csak létezik, szórakozik velem. Múltkor írtunk egy tz-t, és amikor visszakaptam, az összes feladatom le volt húzva, pedig szerintem jó válaszokat írtam, hiszen az a hetem csak a fizikázából állt. Magoltam ahogy csak tudtam. Ő pedig lazán lehúzgálta, és beírta a tz 1-est. Így jelenleg az átlagom 1,74. Viszont 2-est csak 2,00-tól adnak. Mit kellene ilyenkor csinálnom? Attól a tanártól hiába kérdezek akármit is, kerüli a témát. Miért szívat? Semmi rosszat nem tettem ellene. Szólnom kellene az osztályfőnöknek?

2021. jún. 2. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

Ilyenkor érdemes összehasonlítani a dolgozatod olyanéval, aki nem 1-est kapott és ha azt látod, hogy tényleg jók voltak a válaszaid és másnak ugyanazt elfogadta, akkor szólhatsz a tanárnak, hogy legyen szíves még egyszer megnézni, mert úgy adott 1-est, hogy közben jobb volt ennél.

Nem akarlak elszomorítani, de az is lehet, hogy hiába tanultál rá sokat, attól még tényleg nem lett jó a dolgozatod és azért kaptál 1-est. Ezért is érdemes ellenőrizni. Ciki lenne úgy panaszkodni az osztályfőnöknél, hogy közben valóban nem érdemeltél jobb jegyet.

Persze ha biztos vagy benne, hogy nem így van és csak szivat a tanár, akkor fordulj az osztályfőnökhöz, ő hátha tud neked segíteni.

2021. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
98%

Biztos vagy benne, hogy 1.74-re nem kapod meg az elégségest? Én tisztán emlékszem rá, hogy kilencedikes koromban 1.58-al mentem át fizikából.

"Panaszkodni" pedig már tényleg csak akkor kezdj akárkinél is, ha biztos vagy abban, hogy olyan válaszid is lehúzta a tanár, amik helyesek voltak. Az, hogy te úgy gondolod, hogy jókat írtál csak egy dolog, tényleg próbáld meg valaki más válaszaival összehasonlítani. Ha olyan dolgokat nem fogadott el, amit másoknak igen, akkor én a helyedben inkább az igazgatóhoz fordulnék, ugyanis ezzel az osztályfőnök sem tud tulajdonképpen mit kezdeni azon kívül, hogy szól a kollégának (aki erre vagy csinál valamit vagy nem), illetve továbbítja a panaszod az igazgatónak.

2021. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
2/2-es írta jól.Elsőnek hasonlítsd össze más osztálytársaidéval a témazáríd és ha nemstimmel akkor igazgató s nem az isztályfőnök.
2021. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Elnézést a félre írt betűkért.
2021. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!