Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni Egyetemről (Egyete...

A Debreceni Egyetemről (Egyetem tér 1. ) hogy kell eljutni a Vámospércsi Úti Kollégiumba?

Figyelt kérdés
Amikor lesz a gólyatábor,egyik nap el kellene majd mennem a kollégiumba beiratkozásra,de fogalmam sincs,hogy hogyan kell oda eljutni,mert még eddig nem voltam Debrecenben.
2010. aug. 24. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felszállsz a villamosra, elmész vele a városházáig (ez a megálló neve), ott leszállsz, majd átsétálsz a kereszteződés átellenes sarkára (magas, rózsaszín épület, az aljában egy Rossmann van). Ott elindulsz a járdán az első buszmegállóig, ezt Csokonai Színháznak hívják. Majd pedig vársz, vársz, sokat vársz és jön egy 11-es, 25-ös vagy 45-ös busz. Mindháromról a Regionális Képző Központ nevezetű megállónál szállsz le. Legjobb, ha a 25-össel mész, az a koli sarkánál tesz le, a 45-ös a kolival szemben, a 11-es meg tesz egy jókora kerülőt és a Veres Péter út túloldalán fog lepakolni.
2010. aug. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 24. 23:09
 3/12 anonim ***** válasza:
felszállsz a villamosra, bemész vele a kp.-ig, a Kossuth utca megállónál leszállsz, aztán a Kossuth utcán kicsit sétálsz a buszmegállóig. Tehát ha a villamos menetirányából nézed akkor balra indulsz el a kereszteződésben a Piac utca felől a Kossuth utcára (jobb úgyis a Széchenyi van, meg a Csonkatemplom). Lényeg, hogy eljutsz a buszmegállóig, majd felszáll egy 1/1Y/5/25Y buszra. A 25Y bekanyarodik majd balra a Veres Péteren, ott az első megállónál szállj le, a többi tovább visz rendesen egyenesen, a melyik neked tetszik. Azért térképen nézz utána.
2010. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ja, bocsánat ötös busz már nem létezik, 45 van helyette :)
2010. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is: őszinte részvétem, hogy Debrecen legszarabb egyetemi kolijába kerültél. (lehúztam ott egy szemesztert, tovább nem bírtam).

Kérdésre felelve: a Főép. nél felszállsz a vilire, arról leszállsz a Városházánál. Utána befordulsz a Kossuth utcába. A Csokonai színházzal szembeni buszmegállóban meg megvárod az 5-ös vagy 25.ös buszt és megkéred a sofőrt, hogy szóljon, ha le kell szállnod. elég sok megállót kell menni, 10-et tuti (erre már nem emlékszem, rég volt)

amúgy googlemaps segítségedre lehet. (koli címe Vámospércsi út 84. egyébként)

2010. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
jó, még egyet benéztem a 25Y előbb körbe visz a fél városon, de az is elvisz a koliig, de tényleg jobb ha rendes 25-össel mész :D
2010. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi,már nyakig bennevagyok a Google Maps-ban,és a dkv.hu-ban :D


Kedves nemtudom melyik válaszoló,te miért hagytad ott azt a kolit?(A képek alapján én is észrevettem,hogy lepusztult,meg hogy kint van a fenében,de miért hagytad ott?Egyéb gondok is vannak vele?)

2010. aug. 24. 23:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért hagytam ott, mert elegem volt a higiénés körülményekből és abból, hogy rohadt messze van a koli. a zuhanyzó tiszta retek volt, terjedt a gomba. papuccsal zuhanyozók közül is többen elkapták. a dohányzási körülmények katasztrofálisak voltak. konkrét kijelölt dohányzó nem volt, a szintek közti lépcsőfordulókban dohányzott mindenki, volt, hogy egyszerre 10-15-en, ha "folyosóparti" volt. ez a nem dohányzóknak maga volt a rémálom, mert a füst beszállt a szobákba. én is cigizem, de lementem az udvarra még télen is. de fontos jeleznem, hogy ezek 4-5 évvel ezelőtti állapotok voltak, azóta nem tudom, mi van ott. talán annyi változás történt, hogy lejárólapozták egy egyik szintet, de ez nem biztos, csak hallottam. úgy lényegében állítólag semmi nem változott

a másik hátrány, hogy rohadt messze van a koli mindentől: egyetemektől (kivéve a jogi kar meg a közgáz épület, azt gyorsan el lehet érni busszal, de az meg ritkán jár), Nagyerdőtől, Kikötőtől (fontos kocsma az egyetemi életben) meg a Belvárostól. ha oda akarsz elmenni bulizni, úgy kell számolni, hogy mindenképp maradsz az első buszig (Debrecenben nincsenek éjszakai járatok, ami nagy kár) vagy többen összedobtok taxira a koliból, mert mivel nagyon messze van, nem olcsó. én ezt utáltam nagyon, hogy ha egész nap óráim voltak az egyetemen (Főépület) akkor nem mehettem haza kajálni vagy lazítani egyet, ha volt 2-3 szabad órám, mert egyszerűen nem érte meg kimenni a koliba: ha beértem, jóformán már indulhattam is vissza. ehelyett baszhattam a rezet valahol az Egyetem közelében. ha mondjuk összetalálkozol 1-2 ismerőssel, még kibírható, de amúgy nagyon rossz.

egy egyetlen előnye talán, hogy ez a legolcsóbb koli mind közül, de figyelembe véve pro és kontra, szerintem nem éri meg. én a helyedben még most jelentkeznék másik koliba várólistára, mert ha szereted az igényességet meg a nyugalmat, te ott meg fogsz kattanni. apropó nyugalom: tanulni ott nem lehet igazán. van elvileg egy tanulóterem, de ott is csak a marhulás megy, még vizsgaidőszakban is. aki normálisan le akart vizsgázni, a könyvtárba ment tanulni.

ennek ellenére volt, aki nagyon szerette, pont a csövifíling miatt vagy épp mert ott talált barátokat.

majd meglátod, neked hogy fekszik a hely.

2010. aug. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,hogy ilyen részletesen leírtad! :)
2010. aug. 25. 00:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit:)

tényleg nem elrettenteni akartalak, se azokat megbántani, akik szeretnek ott lakni, de ami tény, az tény. milyen szakos leszel?

Sikeres, szép egyetemi éveket!:)

2010. aug. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!