Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség egy FOKSZ-on...

Mi a különbség egy FOKSZ-on elvégzett pénzügy-számvitel es egy egyetemen elvégzett pénzügy számviteli szak között?

Figyelt kérdés
Igazából az a célom, hogy otthon magánemberként könyveljek. Ha nem muszáj nem végeznék ehhez egyetemet mert már végzek jelenleg is egy szakot és feleslegesen nem terhelném magam egy párhuzamos képzéssel. Szóval az a kérdésem, hogy egy FOKSZ-on elvégzett képzéssel dolgozhatok otthon könyvelőként ? Persze azt tudom hogy elvileg 2-3 evig mas alatt kell dolgoznom, inkabb arra lennek kivancsi hogy ha nem végzek egyetemet befolyásolja a karrier lehetőségeimet ilyen téren? Vagy akar a fizetést?

2021. jún. 4. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
A foksz az semmi más, mint egy szépen becsomagolt OKJ képzés.
2021. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem megfelel ha tudok könyvelni itthon vele. Szóval nem igazan erre irányult a kérdésem, hanem hogy ez magasabb képzettséghez kötött e.
2021. jún. 4. 22:15
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Mondom, ez egy szép köntösbe bújtatott mérlegképes könyvelői képzés, azaz ha elvégzed, könyvelhetsz vele.
2021. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a mérlegképes könyvelői végzettséggel lehet könyvelni? Akkor az mire való, ha már pénzügy-számviteli OKJ-vel könyvelni lehet?
2021. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
En ugy tudom hogy attól függ milyen képzésen veszel részt a mérlegképes könyvelőt csak valamilyen más gazdasági előképzettség utan adják. Van amikor automata megkapod x összegért, van amikor el kell végezned hozza külön a tanfolyamot. Azt nem tudom hogy a FOKSZ melyik kategóriába tartozik, de az tuti hogy kell mérlegképes csak úgy tudom ez hozza az egyik első lépcső.
2021. jún. 5. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Kell a mérlegképes hozzá. Nekem két barátnőm is járt erre, de olyan nehéz volt a számvitel vizsga, hogy egyiküknek sem sikerült másodszorra sem.

Jól tudod kérdező. A mérlegképes előtt el kell végezni más képzést.

2021. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat igen ezert nem gondoltam ha a FOKSZ-szal ugyanott vagyok mint az egyetemmel sőt gyorsabban is az talan egy picit egyszerűbb. A vizsgákkal van tapasztalatom már egy jó ideje 😂🤣 csak nem akarom a képzést sokáig húzni még 3 évet egyetemen akkor már inkább 2 ev es rovidebb, ha ugyanugy konyvelhetek vele vegul akkor mind1
2021. jún. 5. 20:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze érthető! Ha elfogadják hozzá a foszkot is akkor hajrá! Sok sikert kívánok!
2021. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy otthon könyvelhess regisztrált vállalkozói mérlegképes könyvelőnek kell lenned. Regisztrálni csak a végzettség megszerzését követő 2 vagy 3 éves munkáltatói igazolással lehet.

A mérlegképes képzésre csak valamilyen szakirányú elővégzettséggel lehet jelentkezni, pl pénzügyi-számviteli ügyintéző képzettséggel, de lehet, hogy a foszk-ot is elfogadják. Ez utóbbi esetben szintén végig kell járnod a kétéves képzést, majd több modulból is vizsgáznod kell.

Ha pénzügy és számvitel bsc-re vagy számvitel msc-re jártál, akkor az államvizsga után vizsgamentességi kérelemmel, a vizsgadíj befizetésével, de vizsga nélkül megkapod a vállalkozó mérlegképes könyvelő végzettséget. Tehát egy bsc elvégzésével lehet, hogy gyorsabban jutsz hozzá a papírhoz, mintha foszk-ra, majd mérlegképesre járnál.

2021. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!