Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Kodolányi...

Mit gondoltok a Kodolányi Egyetemről?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja, hogy gagyi, semmire sem jó egy ott szerzett diploma és bárki el tudja végezni jó jegyekkel. Ez mennyire igaz? Színvonalban tényleg rosszabb, mint a legtöbb egyetem?

2021. jún. 5. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
A gagyi az gyenge kifejezés. Jobb, ha csak érettségid van, mintha innen egy “diplomád”.
2021. jún. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én nem jártam oda soha, de tényleg nincs jó híre. Amúgy én azt vallom, hogy ha elég energiát teszel bele, bármilyen egyetemen jó szakember lehetsz, csak ha nincsenek nagy elvárások, vannak akik hajlamosak a lustaságra, mint például én is.
2021. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

bemásolom, amit egy korábbi kodós kérdéshez írtam:


az, hogy már egyetemen, egyszerűen nevetséges :D

semmilyen használható tudást nem kaptam (igaz, nekem csak diploma kellett), az évfolyamtársaimnak szintén csak a papír kellett, ennek megfelelően nem is vette nagyon senki komolyan az iskolát, a legtöbb tanár sem.

(több olyan oktató is volt, aki azt se tudta, hogy hozzá tartozik a pótkurzus, vagy egyszerűen lusta volt szep és dec közben órát tartani)



pár éve végeztem a Kodón andragógia-műv.szervezés szakon. Utáltam, de vszínűleg más iskolát sem szerettem volna.



Az, hogy semmit sem érnek a kodós diploma, nyilván baromság, de ebben az országban pár szak és pár egyetem/főiskola van, amit sokra tartanak.

A gazdasági szakok kifejezetten jók, és ugyanolyan nehéz elvégezni, mint más intézmények hasonló szakjait.

Az évfolyamtársaim többsége jól beszélt angolul vagy németül és vagy biztos állása volt, vagy más szakot is végzett, ergo nem csak erre a szakra alapozott. És a legtöbb diák és tanár azért tényleg csak a minimumot adta ki magából.



Olyan hatalmas probléma nem volt, ami más intézményekre ne lenne jellemző, de hogy őszinte legyek, sok értelmét én se látom a Kodolányi létezésének.

A tájékoztatás borzalmas (lehet h más iskolában is), szinte minden infót úgy kell kinyomozni, a vezetőség és sok oktató meglehetősen arrogáns.


sztem nyugodtan jelentkezz, nem olyan rossz az iskola, mint mondják, de nyelvtudásra, szakmai tapasztalatokra, talpraesettségre nagyobb szükséged lesz.

egyébként meg az a tapasztalatom, hogy a legtöbb munkáltatónak halvány segéd fogalma sincs arról, hogy milyen a színvonal a magyar egyetemeken, max. ismerik kicsit a legjobb 3-4 egyetemet, oszt kész

2021. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
A kodolányis diploma olyan, mint az eszperantó nyelvvizsga. Ha csak a papír kell, a legegyszerűbb megoldás. Egyébként pedig semmit nem ér.
2021. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Technikusim tízszer annyit ér, mint egy Kodolányis akármi, amit ott osztogatnak.
2021. jún. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!