Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha rossz szakdoga témát...

Ha rossz szakdoga témát választottam, érdemes váltani?

Figyelt kérdés

Mérnöki karon vagyok és ebben a félévben egy önálló laboratórium nevű tárgy keretein belül el kellett kezdeni a szakdogával foglalkozni. A beszámolót megírtam, ötös lett, a konzulensem pedig nagyon segítőkész.

De. Egyszerűen úgy érzem, nem látom át a témám, nem tudom, merre halad a kutatás, miről fogok majd a szakdolgozatban írni. Még fél év után sem értem pontosan, hogy mit csinálok és miért. Rájöttem, hogy túl elméleti, túl matekos témát választottam, egy olyan anyagból, amiben nincs sok publikáció, és amihez kevés a tudásom. Bárkinek meséltem a témámról, az volt a reakciója, hogy "oké... És ez miért jó?" És ezt a kérdést még mindig nem tudom megválaszolni.

Eddig ezt nem mertem magamnak bevallani, de most már azt hiszem kijelenthetem, hogy rosszul válaszottam, és nem vagyok benne biztos, hogy ebből egy ötös szakdogát meg tudok írni (pedig az lenne a cél). Mit csináljak? Beszéljek a konzulensemmel erről? K3rjem ki a tanácsát, hogy mi az, amivel nyáron feltétlen foglalkozzak, hogy behozzam a lemaradásom?

Félek, hogy ha témát váltok (ha egyáltalán vállal valaki), egy félév alatt nem fogok tudni egy teljesen új témából kellőképp felkészülni, nem véletlenül van az önálló labor...

Borzalmasan érzem magam, amiért ez így alakult. Mindig kitűnő tanuló voltam, de ebbe most belebuktam. Szerintetek mi lenne a legjobb döntés?



2021. jún. 6. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszélj a konzulenseddel, ő tud segíteni, mert ő ismeri a témádat és az eddigi munkád.
2021. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdeklődésből, mi a témád?


Érdemes beszélni a konzulenseddel, hiszen arra van hogy segítsen. Akár még az elméleti részt is jobban elmagyarázhatja neked. Nekem a TDK konzulensemmel az első negyed év arról szólt, hogy tanított olyan dolgokat, amiket még nem vettünk a képzésen. És csak utána kezdtünk el dolgozni.

2021. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!