Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tudnék elhelyezkedni,...

Hol tudnék elhelyezkedni, milyen munkakörben, ha Eltén elvégezném a spanyol szakot + angolból van középfokúm?

Figyelt kérdés
2021. jún. 6. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tolmács, fordító, ilyenekre tudok gondolni
2021. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, ha jól sejtem még nem jársz a szakra, legalábbis a kérdésed alapján. Én spanyol szakos vagyok és azt tudom mondani, hogy tolmács fordító nem igazán lehetsz csak a BA-s diplomával (kell hozzá egy tolmács fordító mesterképzést is végezni). Összességében azt tudom mondani, hogy ez a szak jó dobbantó különböző nem rosszul fizető pozíciók és állások betöltéséhez, viszont mindennek megéri utána nézni milyen procedúrát igényel. Sima BA diplomával szerintem csak SSC-ben és multikban tudsz elhelyezkedni, mint nemzetközi összekötő. Viszont ha jó kapcsolataid vannak akár egy nagykövetségen is elhelyezkedhetsz, valamint sokan nálunk (akik nem tolmács mesterre mennek), elvégzik a spanyol nyelv, irodalom és kultúra mestert és műfordítók, irodalomkutatók is lehetnek, valamint az alkalmazott nyelvészet irányában is elindulhatnak. Nekem a fő célom most jelenleg a tolmács mester az alapképzés után, utána valamiféle diplomáciai továbbképzésre fogok menni és remélhetőleg spanyol nyelvterületen el fogok tudni helyezkedni egy diplomáciával kapcsolatos munkakörben, de a B tervem a számítógépes nyelvészet, amiben igen nagy jövő van. Ha van specifikusabb kérdésed írj nyugodtan.
2021. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!