Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbiak közül melyiket...

Az alábbiak közül melyiket lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Mennyire könnyen tanulhatóak ezek, akár sorrendben is mehet, illetve melyikkel tudnék jobban elhelyezkedni, mint pl tolmács stb.?

Holland, spanyol, olasz, orosz, svéd - finn és egyéb skandináv nyelvek

Esetleg még melyik nyelvet ajánlanátok?

Németül és angolul nagyjából tudok, fogom is még tanulni őket.



2019. aug. 23. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Olasz, spanyol, orosz, holland, skandináv nyelvek.
2019. aug. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Elhelyezkedni pedig igazábol ritkább nyelvel, mert abból kevés tudó van.
2019. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

!Saját vélemény, nem tudományos!

Könnyűség szempontjából:

Olasz, orosz , spanyol , holland , skandináv nyelvek

Elterjedtség szempontjából spanyol illetve orosz.

Viszont tolmácsként szerintem a leghasznosabb valamelyik skandináv nyelv lenne.


De azért azt is vedd figyelembe, hogy melyik tetszik, mert úgy jobban el tudsz benne mélyülni, élvezetesebb úgy tanulni.

2019. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhárom választ, leginkább a spanyolt vagy az olaszt tanulnám, valószínűleg ez a kettő közül lesz valamelyik.

Ment a zöld:)

2019. aug. 23. 23:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Német és angol tudással a legkönnyebb tutira a svéd :)

elhelyezkedéshez inkább nem szólnék hozzá, biztos van aki jobban tudja mint én, olasz spanyol, és bármilyen újlatin nyelv sokkal nehezebb , finnhez nem értek, :)de a skandinávokhoz újlatinokhoz igen . holland szintén ilyesmi, könnyebb ha tudsz németül angolul ez tény, de a legkönnyebb a svéd minimálban meg tudod tanulni , csak úgy "itatja magát " :) alig van nyelvtan, sok szó levehető angolból németből ,( na jó vannak hangképzések amik nem olyan könnyen mennek kezdetben , de az a többi skandinávban is megvan ) viszont a skandináv nyelvek közül a svéd az egyik szélén áll, a másik szélén a dán, és középen a norvég, a svédek dánok, nehezen értik egymást beszédben , tudom, svéd a férjem, a norvégnak picit nehezebb a nyelvtanja, de nem egy katasztrófa, angol német után ezerrel könnyebb mint egy újlatin nyelv , és ha norvégul tanulnál, mivel az van " középen" , 3 nyelvet nyersz :) azzal a svédet és a dánt is könnyebb megérteni,

2019. aug. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok ,aha látom az olasz spanyol választ :) és hogy rábólintottál :) lehet jobb elhelyezkedésileg, fogalmam nincs ebben nem tudok segíteni, én a skandináv nyelvekről írtam, mert az közel van az angol némethez :)

újlatin nyelvet ezekhez képest ragozási rendszer miatt nehezebb lesz tanulni, de lehet, hogy jobb választás , de biztos nehezebb, tutira nem a korosztályod vagyok, és épp spanyolul tanulok,( hozzátenném latin felsőfokum van ) szóval hajrá, végülis én a te helyedben abba fektetnék energiát ami számomra a legvonzóbb, ne csak tolmácsban gondolkozz, angol némettel, plusz akármilyen más nyelvvel, adott országban is dolgozhatsz :)

sok sikert

2019. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊
2019. aug. 24. 17:33
 8/8 anonim ***** válasza:

En nemet-spanyol tolmacs akarok lenni.

Viszont spanol elegnehez tök jol hangzik ez Igaz de hatranya

Spanyol sejpit

Nemet Racsol, szval nem jo parositas ösziten. De en ezt akarok majd fiuezek egy logopedust h magyarok ne legyen nagyon durva

2019. aug. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!