Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amelyik egyetemen tanulsz ott...

Amelyik egyetemen tanulsz ott milyen a számonkérés?

Figyelt kérdés

Itt legfőképpen arra gondolok, hogy az órán vett tananyagot vagy a jegyzetet kérdezik(itt a 180-200 oldalas tankönyvre, jegyzetre gondolok) , vagy vegyesen? Van-e a zárthelyi, vizsga előtt minta, amely megmutatja az adott számonkérés jellegét. Ha van , akkor konkrét típus feleadatok vagy csak a feladat nehézségét bemutató példa? A számonkérések milyen arányban teszt, rövidkifetős, esszészerű vagy vegyes jellegű?

Az egyetem nevét és a szakot, amire jártok is írjátok le, mert anélkül nincs érteleme a válasznak.


Én az Óbudai gazd. mend. szakára járok és nálunk többségében csak az órai jegyzet és a moodlebe hetenként feltöltött anyagot kérték számon. A zárthelyik és vizsgák előtt szinte mindig elmondták, hogy mire kell számítani (ritka volt, hogy csak azt mondta a tanár, hogy 1 órás lesz és ennyi), és úgy minden második tantárgynál voltak konkrét gyakorló feladatsorok, amelyek bemutatták a zárthelyi és a vizsga jellegét. A számonkérések pedig legfőképp teszt formájú volt nyílván a koronavírus miatt, de volt kifejtős és esszé is.


Valami hasonlót megköszönök, de nem vagyok a szavak nagymestere ezt nézéttek el nekem.



2021. jún. 8. 08:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Óbudai egyetem, anno BMF, Rejtő S. Könnyüipari m. 2007.

Többsegében korrekt, ami lement az volt a zhn.

Kivéve analízisből, ott órán a 7 gyerek élettörténete meg kis matek. A zhkhoz senkinek köze nem volt. Mindenkinek borzalmasan sikerült.

2 tárgyam volt, aminél nem mentem el vizsgára és kaptam 3as vizsgajegyet. A többi tárgy is minimális energia ráfordítással 3asra teljesíthető volt.



Pázmány ITK, jegyzet és pptk.

Ha nem ültünk össze egy okosabb gyerekkel, aki csak papírt szerezni járt az egyetemte, mert már mindent tudott... többségében esélyünk se volt a nagyon mérnöki tárgyakon, pl áramkörök.

A legtöbb szakmai tárgy a jegyzetből és diákból épphogy de teljesíthető volt. Viszont barmikor megkerhettél bárkit, hogy segítsen. A közösség összetartó volt.

Analizishoz volt könyv. Ha nem tudtad megjegyezni az elméletet hiába volt 5ös a gyakorlatod, nem mentél át a vizsgán. De Vágó tanárnő mindig korrekt volt.

Legtöbb tárgyhoz azért kevésnek érződött a dia+jegyzet, de a beadandók és házik, röpzhk, zhk mellett többre egyszerüen nem volt sem ideje sem ereje se senkinek.

Ha félévente kialudtad magad örültél. A hosszútávú memóriának ez a tempó és terhelés a legrosszabb. Kb szinte semmire se emlékszem azokból a tárgyakból, amit nem használok aktívan a munkahelyen.

Az a néhány programozós tárgy...

2021. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!