Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít, hogy azon a tanszéken,...

Számít, hogy azon a tanszéken, ahol a szakdolgozatom írom, milyen jegyet kaptam a tantárgyukból?

Figyelt kérdés

Sokat készültem a vizsgára, azt mondták könnyed lesz, a lényeget kérdezik. 40 percre volt 20 tesztkérdés és 4 esszékérdés.

Nekem nagyon szerencsétlenül sorsolt a gép, volt, akinek 5 szót kellett felsorolni 2 esszéhez is (pl. soroljon fel 5 hajlamosító tényezőt), nekem mind a 4 esszé címébe 3-6 alpont volt belefoglalva (pl. fogalma, története, fontossága, jövője, vélemény, stb.). Volt olyan esszém, ami egy 45 perces óra anyag volt :/

Mindenhova, amit csak lehetett leírtam. A pontozásban nem indokolták, hogy miért vontak le pontokat, de 4est kaptam. Tudom ez se rossz jegy, de nagyon készültem rá és nagyon zavar, hogy azért lett ennyi, mert nem volt időm rá. Főleg, hogy nekem ez fontos tárgy volt a szakdolgozatom miatt. Nem mondta a tanszék, hogy 5öst kellene szereznem, inkább elvi szinten zavar, hogy nem sikerült.

Gondolkodom a javításon, de lenne mit csinálnom helyette :/


2021. jún. 8. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
A tárgyak nem számítanak belena diploma jegyébe. Csak a szakdolgozat, a védés és az államvizsga. De azt ne várd, hogy a szakdolgozatra 5-öst adjanak, ahhoz teljesen önállóan, elsőre tökéletes dolgozatot kell bemutatni. Valamibe biztos bele fog kötni a tanár, ha csak valami apróság is.
2021. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj ezen, teljesen jó az a négyes. Nyugodtan írhatod ott a szakdolgozatod, semmi köze a kettőnek egymáshoz. Nálunk amúgy simán osztják az ötösöket a szakdogákra is, legalábbis 10 éve így volt, mikor én írtam az enyémet. És sokat segít is a témavezető, nem írja meg helyetted, de nekem egy csomó helyen belejavított a béna fogalmazásomba.
2021. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan érzek én is minden négyes után. Ne aggódj, mehetsz ettől oda szakdolgozni. Ha pont annál a tanárnál, aki a témavezetőd lenne akkor javíts, különben felesleges. Én annál a tanárnál ahol TDKzok, meg majd szakdolgozok még az ötös miatt is beszélgettem vele, hogy mik voltak a hibáim.

Bizonyos tárgyak jegye bekeszámítanak a diplomajegybe tudtommal, ennek utána kell nézni hogy melyikek, de van olyan ahol meg egyáltalán nem számít.

2021. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg akkor lehet ciki felkeresni egy tanárt/tanszéket szakdolgozattal kapcsolatban, ha minden vizsga/uv lehetőségedet az ő tárgyukra használtad el, többször buktál belőle, többször vetted fel, csúsztál miatta. Ilyen esetben merülhetne fel a kérdés, hogy mégis mit akarsz ott (de amúgy ez sem lenne jogos, millió oka lehet annak, ha valakinek rosszul megy egy tárgy vagy az egész egyetem, de a szakdogáig simán összeszedheti magát és rájöhet, hogy mindenképpen x témával szeretne foglalkozni). Egyéb esetben senkit nem érdekel a jegyed, ha nem egy 50 fős "mindenki ismer mindenkit" egyetemről beszélünk, akkor valószínűleg nem is emlékeznek vizsgák után sem rád, sem a jegyedre. Utánanézni pedig pláne nem fognak.
2021. jún. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!