Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre tényleg olyan...

Egyetemre tényleg olyan fontos a laptop?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben megyek egyetemre és azt hallottam, hogy nagyon fontos a laptop. Asztali gépem van, több hónapot diákmunkáztam érte és nem szeretném eladni, ha nem muszáj. Jelenleg amelyik városban élek igazán normálisan diákmunka sincs (gyár és Meki), szóval kivitelezhetetlen lenne, hogy én laptopot vegyek. Tényleg ennyire zavaró tud lenni vagy csak túloztak nekem? (Én történelem szakra megyek, de olyan ismerősöm mondta, aki másik szakra jár.)

2021. jún. 8. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem muszáj, jó az asztali is, ha tudod is használni, mert bejárós leszel.
2021. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha nem azon akarsz az órán jegyzetelni, akkor teljesen mindegy, hogy otthon laptopot vagy asztali gépet használsz. Nekem laptopom van, de az évek alatt alig volt pár olyan alkalom, mikor vittem magammal. És akkor se órára, csak a könyvtárba tanulni.
2021. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen mindegy, hogy laptop / asztali gép / tablet (szerintem a tablet azért picit kényelmetlen, de ismerek olyat is, aki azt használ), csak valamilyen használható eszközöd legyen, amivel meg tudsz nyitni dokumentumokat, tudsz beadandót írni, tudsz netezni stb. Tehát csak ilyen alap dolgokra van szükség igazából. Én laptopot használtam, mert nekem eleve az volt és én kolis voltam, így ezt ugye tudtam magammal hozni-vinni a koli és az otthonom között. Viszont inkább csak a koliban vagy otthon használtam, az egyetemre például egyáltalán nem vittem (kézzel jegyzeteltem füzetbe), max. néha magammal vittem tanulni a könyvtárba vagy, ha átmentem valakihez és együtt tanultunk. Magyarul a tablet hordozhatóságát annyira nem használtam ki. Ha hét közben is hozzáférsz (tehát otthon élsz, ingázol majd vagy mondjuk magaddal viszed a gépet), akkor az asztali gép is abszolút elégséges, teljesen megfelel.
2021. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrétan órai jegyzetelésre nem akarod használni, akkor jobb is az asztali gép (persze ha van hozzá helyed)
2021. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer éreztem laptop szükségét az elmúlt 2 évben: amikor a gyerekemnek és nekem is egyszerre volt online óránk. A gyerek ült az asztalinál, nekem meg az apja laptopja jutott és utáltam.


Nem gondolom, hogy ilyen eset nálad előfordulhatna ;)

2021. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az órákon papírra jegyzetelek, a gépet csak otthon használom. Ilyen szempontból mindegy, hogy laptop vagy asztali gép.


Viszont. Tavaly albérletben laktam, asztali gépem volt. Mikor beütött a vírus, és rohantam haza 200kilométerre, utána jó pár hétig nem tudtam/nem akartam visszamenni (mikor még voltak olyan pletykák is, hogy majd lezárják a városokat, meg tudomisén), és akkor elég szerencsétlenül jött ki, hogy egy csomó doksim, pdf-ek, félkész beadandók az ott maradt asztali gépemen voltak tőlem elérhetetlen távolságban. Azóta laptopom van, amit csak felkapok, ha égne a ház.


Szóval ha nem otthonról jársz be egyetemre, de asztali géped van (meg amúgy is), ne az legyen az egyetlen hely, ahol tárolod a cuccaidat, legyen Drive-os szinkronizálás, vagy hordozható külső merevlemezed.

2021. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 8. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt rá példa hogy laptopot kellett vinnem, infós óra volt élőben de a covid miatti létszámszabályozas miatt nem fért be a csoport a gépterembe. A tanár jófej volt és megkérdezte, hogy hogy legyen az óra:

1. Online

2. Csoportbontás és így rövidebb

3. Mindenki aki akar hoz gépet és próbálgatja amit csinál.


Megkérdezte, hogy ki az, aki nem tud hozni laptopot. 3 diák jelentkezett. Megkérdezte őket, hogy gond-e, ha ők itt csak nézik, és nem volt gond.


Nem várhatják el, hogy legyen.

2021. jún. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég az asztali gép is, ha órán nem laptopba akarsz jegyzetelni.

Nekem van 1-2 olyan szaktársam, akik laptopot vagy tabletet használnak órákon (már amíg ugye volt jelenléti). Diákat nyitották meg, és arra jegyzeteltek, vagy épp Word doksiba, míg nekünk, többieknek meg a füzet-toll kombináció volt.

Embere válogatja, de nekem például sokkal kézenfekvőbb, ha lapra jegyzetelek. Jobban megjegyzem, átláthatóbban is tudom írni rögtön, míg gépen még formázgatnom kell kicsit.

2021. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!