Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fel fognak venni egyetemre?...

Fel fognak venni egyetemre? Fontos

Figyelt kérdés

A szakra ahova jelentkeztem tavaly és tavaly előtt 436 pont kellett es nekem 440 pontom van. Felvesznek? Vagy emelkedhet ötöt a ponthatár idén?

19n

Hivatalos eredmény még csak 2 hónap múlva lesz



2020. jún. 2. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon számít hogy hova jelentkeztél, úgy talán még lehetne mondani jobban. De alapvetően csökkenni fognak a ponthatárok, a szóbeli hiánya, meg a helyzet miatt. De azért szakfüggő
2020. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szak? Ha eddig is kötelező volt az emelt+nylevvizsga, akkor nem hiszem, hogy emelkedni fog, de +-5 mindig benne van. Alapvetően növekedés az alacsony pontos szakoknál fog bekövetkezeni, a kötelező emelt miatt, sok ember megcsinálta a B2-t is, mert úgy volt, hogy kötelező.
2020. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig is kötelező volt az emelt és a nyelvvizsga
2020. jún. 2. 14:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem simán bekerülsz, tuti hogy nem fog emelkedni a ponthatár. A helyedben nem aggódnék efelől, de persze mindig ott van a "ha". (de esélytelennek tartom az emelkedést)
2020. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4es miért gondolod így? Hogy nem fog emelkedni :)
2020. jún. 2. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
A koronavírusos hacacáré miatt. Alapjában véve mindenki rosszabb érettségit írt, így hogy nem volt szóbeli. Meg kell nézni az előző évek ponthatarait. Ha minden évben 436 körül mozgott, akkor most sem fog változni. Emelkedni nem hiszem, hogy fognak, csökkenni nagyon max 5 ponttal. De nyilván a jelentkezők pontjaibol vonnak átlagot, és mint említettem, biztos nem lettek olyan jók. De milyen szak ez, pszichológia? Annál szokott ennyi lenni.
2020. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen.

Viszont idén könnyebb volt az érettségi elvileg mint eddig. Ez emelheti a ponthatárokat?

2020. jún. 2. 16:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!