Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumnál a tartózkodási...

Kollégiumnál a tartózkodási helyem, vagy a lakcímemet nézik?

Figyelt kérdés

Jövőre egyetemista leszek, és szeretnék bekerülni kollégiumba. Ahogy sokan csinálják, nekem is úgy lesz csak esélyem bekerülni, ha az egyik nagyszülőmhöz átjelentkezem.(a házban lakók egy főre eső jövedelmére nagyon sok pontot lehet kapni).

Az lenne a kérdésem, hogy elég, ha a tartózkodási helyemet ide jelentem be, és akkor tudom ezt írni majd a kollégiumi jelentkezésnél, vagy lakcímet kell? Illetve, ilyenből nem lehet probléma, nagyon sokan így csinálják, nem? (Ha számít melyik egyetem, ELTE)

Ha a lakcímen változna, a felvételi eljárásban fel kell tüntetnem majd?

Előre is köszönöm a választ/válaszokat.



2021. jún. 10. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Állandó lakcím számít szerintem.

Egyébként pedig szégyelld magad. Miattad nem fog tudni bekerülni valaki, akinek nagyobb szüksége lenne rá.

Nekem is jobb a szociális helyzetem, mint a legtöbb olyan diáknak, akik kollégiumba jelentkeznek, ezért mentem szakkollégiumba, amit a tanulmányi eredményeim alapján érdemeltem ki. Neked is javaslom ezt.

2021. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Állandó lakcím kell.

És ezt csalásnak hívják, de persze, amíg nem ellenőrzik, mindenkinek az erkölcseitől függ, mi fér bele.

Nálunk nem csinálják ezt "nagyon sokan", tudom, hogy néhány éve kifejezetten figyelnek erre a bírálók.

2021. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem láttok bele a helyzetembe, nem olyan egyszerű, mint amennyire papíron az, nyilván nem véletlenül szeretnék bekerülni, de nem fogok itt most magyarázkodni. Úgyhogy igen, nekem ez belefér erkölcsileg.
2021. jún. 10. 09:53
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem ELTE-s vagyok, de nálunk arra kíváncsiak, hogy hol élsz életvitelszerűen és azt tudod-e igazolni. Szóval, ha valakinek van egy tartózkodási helye és ott él, akkor az a lényeg és azt veszik figyelembe.

Amúgy én egyáltalán nem tartom ezt problémának, én is azt tapasztaltam, hogy rengetegen csinálják ezt. Nekem eddig szerencsém volt és mindig bekerültem a koliba, de ha kevesebb esélyt látnék rá, akkor tuti én is mindent megtennék, hogy valahogyan megoldjam. Mi például nem vagyok szociálisan rászorulók (kolis jelentkezés értelmében, a tanulmányi részeket pedig nálunk nem nézik, a szakkoliba meg nálunk nem a tanulmányi eredmény alapján vesznek fel, hanem kell hozzá mindenféle kutatás, oktatói ajánlás, versenyeredmény, publikáció stb.), de ez még nem jelenti azt, hogy pl. tudnánk albérletet bérelni, ingázni pedig a távolság miatt nem tudnék. Szóval koli nélkül megszívnám. Nagyon kevés férőhely van, azért megy a harc... szerintem inkább ez a gond, nem az, ha valaki mindenáron szeretne bekerülni a kollégiumba.

2021. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem ennyire fekete-fehér a dolog. Én is tervezek "átköltözni" a nagyszülőlhöz, mert a 4000 fős karnak van egy 250 fős kollégiuma, a helyek negyedét pedig elviszik a protekciósok, akik buliból szeretnének kollégisták lenni, pedig luxusautó van a s€ggük alatt.


A testvéreim már külön élnek és hiába támogatják a szüleink őket anyagilag, hivatalosan ez már nem számít. Az egy főre jutó kereset viszont így egész magas, viszont albérletre nem elég. Akkor én most járjak be 150 kilométerről naponta? Nehogy már én érezzem magam vacakul, amikor nálam sokkal kevésbé rászorulók fognak kollégiumi helyeket foglalni. Szólogassatok be nekik.

2021. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ELTE, de nálunk az állandó lakcímet kérik, ami a lakcímkártyán is szerepel, meg a hivatalos iratokban. :)
2021. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként valóban sokan csinálják ezt. Én is kb 100 km-re vagyok az egyetememtől, de a megközelítés maga már bonyolult (közvetlen járat, napi 2 busz, egy d.e., egy d.u.), átszállás alapból nem mindig jön össze így se a késések miatt, a bejárás így nem megoldott... Igaz, nekem a családi hátterem sok pontot hoz (meg alapvetően kevesen nem kapnak csak kolit nálunk az igénylők közül), de tudok én is nem egy emberről másik egyetemeken, ahol ugyanez az átjelentkezősdi megy. Illetve ugyanígy a protekciós helyek itt is megvannak. Kedvencem, hogy az erasmusra több helyet hagynak, mint ahányan jönnek, így állnak szobák teljesen üresen is. :)
2021. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lakcímkártyán és hivatalos iratokban is ugyanúgy szerepel a tartózkodási hely.
2021. jún. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Emiatt jó a BME, ahol szociális helyzeten kívül be lehet kerülni tanulmányi eredménnyel, közösségi tevékenységgel, vagy ezek kombinációjaként. Tehát ha nics sok szoc pontod, akkor is tudsz simán kolit szerezni, ha jól tanulsz.
2021. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!