Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy műszaki BSc záróvizsga...

Egy műszaki BSc záróvizsga hogyan zajlik, mennyire kell szivatásra számítani?

Figyelt kérdés
Általában inkább segítenek, vagy inkább megizzasztanak? Nem igazán tudom elképzelni. De a vizsga kb. menete is érdekel, aki már volt. (Mérnök inf. záróvizsga.)

2021. jún. 10. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, és hallottam hogy ahol x évig szivatták az embereket, ott államvizsgán mindenkit áttuszkolnak.

MSC-n mérnökinfón kihúztam a legrosszabb tételt, megérteni sem tudtuk.

Annyit tudtam tenni hogy versszerűen bemagoltam 2 képletet és félig egy bizonyítást.

Ezt elmondtam, érezte hogy többet nem tudok ebből a tételből, ezért megkérdezte a tanár hogy akar ötöst? Azt mondtam hogy nem. Megkérdezett egy nagyon alap dolgot majd hármast adott.

2021. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2021. jún. 10. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mente ez volt előző félévben online:

Skype

5 perc prezentáció a diploma doskiról.

5 perc porgram bemutatás működés közben.

1-2 perc kérdések.

7 perc A tételcsoport, egyből kidolgozás nélkül.

7 perc B tételcsoport, egyből kidolgozás nélkül.

2021. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hű, akkor azt gyorsan lezavarták. :)

Elvileg itt gyakorlati vizsga is lesz, nem tudom, mennyire szokványos.

2021. jún. 10. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy ide kontárkodok. Szintén Mérnökinfós vagyok, de még van 1.5 évem.


Az államvizsgán a tételek mit fednek le?


Az egész egyetemi tanulmányt? Vagy kiválasztott tárgyak témaköreit?


Készülésre adnak jegyzete vagy akármit? Vagy azt neked kell valahonna összekukázni? Tahát ha mondjuk egy első éves tantárgyból kérdeznek, amiről nincs semmi a neten és te már rég eldobtad az amúgy is szörnyű jegyzeteidet, akkor mit tudsz csinálni?

2021. jún. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amennyire látom, nem minden kell, a tételek a lényegi részeket veszik sorra (legalábbis többnyire). A felkészülés onnan megy ahonnan sikerül, elvileg a tananyag (jegyzetek) elég (többnyire).
2021. jún. 12. 16:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Fentebb tévedtem, nem volt gyakorlati feladat, valamit félreérthettem.
2021. jún. 19. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!