Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen hatással volt rátok az...

Milyen hatással volt rátok az iskolanyitás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még májusban iskolanyitás előtt beszélgettünk arról, hogy kinyitnak-e a sulik, és kinek mi a véleméyne róla.


Azt a posztot itt lehet elolvasni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


És hát kinyitottak május 10.-én, és ez eléggé megosztó döntés lett. 60-70%-ban nem akartunk visszamenni, mert azért otthon sokkal könyebb volt. Az osztályzatok nem mindig a valódi tudásunkat tükrözték, és kényelmesebb módon tudtunk tanulni.


Majd bejelentik hogy erre az utolsó 4-5 hétre vissza kell mennünk, ami szerintem felesleges volt.


Személyes tapasztalatom, hogy az első 1-2 hét nehéz volt. Visszaszokni a korán kelésre, a számonkérésekre, a kollégiumhoz (mert kollégista vagyok), és az emberekhez. Az első héten mindig fájt a fejem, és kicsit mintha szédültem is volna a sok embertől. Elszoktam tőlük, de gondolom nem csak én.

És végül, így utolsó hetekre lezártak minket, egy nagyon jó átlagot értem el, ami nekem tükrözte azt, hogy azért az online oktatás alatt is meg tudtam érteni a tananyagot, és hogy nem volt hiába kicsit jobban tanulni.


Kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra. Nektek hogy ment ez a pár hét? Tanárok mennyire voltak szigorúak? Milyen volt visszarázódni az osztályközösségbe? Bármit szívesen olvasok, ne tartsátok magatokba:)


-Egy 16 éves gimnazista



2021. jún. 12. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Koránkeléshez meglepően hanar visszaszoktam.

Nálunk a tanárok nem voltak màr szigorúak, nem is tanultam nagyon semmit , 2-3 dogát írtunk. Eleinte nagyon nem akartam visszamenni, de most örülök, utólag visszagondolva jó volt újra visszamenni közösségbe, na meg lehet rendes ballagásom :D

2021. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meglehetősen könnyen visszaszoktam már az első napokban. Ehhez természetesen az is hozzátett, hogy hiányoztak már az osztálytársak és a tanáraim. Velünk direkt nem írattak dolgozatokat az első héten azért, hogy rendesen vissza tudjunk rázódni. Utána lévő hetekben írtunk, de nem voltak nagy dolgok, simán megírtam őket jóra. Eleinte nekem is sok volt egy kicsit az ember, de nem csak a suliban, hanem az utcán is (faluból járok be a városba iskolába, meg nem is igazán szoktam kimozdulni). Osztálytársaimmal sokkal jobban kijövök most, mint online oktatás előtt. Bizonyítványom jó lesz szerintem, egyedül a matek lesz rossz, de az az én lustaságomnak is volt köszönhető még év elején. Összességében teljesen jól zártuk ezt az évet, szerintem kellett az embereknek ez a nyitás, ha más nem legalább a közösség miatt.
2021. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt könnyű. Vagyis hát elég negatívan éltem meg, de úgy is álltam hozzá eleve, szóval lehet az is számított valamit... Na de mindegy. Ahogy számíthattunk rá, kaptuk azért rendesen a dolgozatokat, a tesitanár is meg volt őrülve a feladataival. Az első néhány nap teljesen olyan érzésem volt, mintha végig jelenléti oktatás lett volna és marhára bele voltam fáradva, hogy rengeteg (számomra) felesleges órán kell ott üldögélnem. Az online oktatás egyik nagy előnye volt, hogy arra tudtam fókuszálni amivel tervem van. Így meg volt megint több mint 2x annyi óra, olyan gyöngyszem tantárgyakkal mint az etika, média és társaik.
2021. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Én voltam a korábbi topikban az, aki azt mondta, hogy lesz nyitás, és nekem kellett ott 100 tinivel vitáznom egyszerre, miközben a halálom kívánták egyesek.

Nos, akkor most szeretnék arról is hallani valamit, - mivel ez volt ott a legfőbb "érv", - hogy milyen koronavírusos armageddont okozott ez az iskolákban, meg úgy általában hányszorosára emelkedett országosan is a betegek száma az elmúlt hetekben...? Vagy azt, hogy nekem volt igazam, semmiféle alapja nem volt a rettegésnek.

2021. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem akartam visszamenni, legjobb haverommal fogadtam is egy mekiben hogy nem megyünk vissza...Hát el is buktam:(

Az első hét laza volt, jó volt újra a haverokkal lenni, nélkülük nem is hinném hogy kibírtam volna. Az ezt követő 2 héten csak szivatás volt, volt olyan nap hogy két témazárót is behajtottak rajtunk...Ám de, közben elkezdtem randizgatni az évfolyamtársammal akivel meg online alatt ismerkedtem Meg. Elrepült ez a pár hét, és most vagyok 1x az életemben úgy vele, hogy nem akarok nyarat:((

2021. jún. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4: Igen, emlékszem… Őszintén, én is szkeptikusan áltam az első héten, és elég furán figyelgettem a fertőzöttségszámlálót, mert konkrétan nagyon lecsökkent. Lehet hogy az átoltottság miatt, de azért csendben hozzátenném hogy a lakosság tesztelése is a háromnegyedére csökkent. Szóval persze, biztos volt stagnálás, de azért nem egyszer volt már hogy a kormány ügyeskedett a számokkal. Ettől függetlenül, ha ezt a spekulálásomat nem vesszük ténynek, akkor tényleg igazad lett:)


5: Nekem is sikerült az egyik osztálytársamat jobban megismernem, és hát úgy közeledni egymáshoz. És a számból vetted ki a szót: nem vártam a nyári szünetet… Nagyon alakultak közöttünk a dolgok és most a nyár túl hosszú, és elronthatja az egészet. Viszont gratulálok nektek, és örülök hogy neked összejöttek a dolgok:)

2021. jún. 13. 07:16
 7/10 citromfűlevél ***** válasza:
100%

Szia!


Én sem akartam visszamenni, de mostmár úgy gondolom, hogy jó, hogy visszamentünk. Most vagyok kilencedikes, ezért mi még meg sem ismerhettük az osztálytársainkat, tanárainkat.

Annyira elszoktam az iskolától és a sok mozgástól, hogy amikor első nap hazaértem, egyből el is aludtam, de aztán ezt egy hét után megszoktam.

Az iskolában már csak egy dolgozatot írtunk, de az is érezhetően könnyebb volt. Egy tantárgy volt, amiből egy héttel azután, hogy visszamentünk elkezdtünk felelni minden órán. A tanáraink azt mondták, hogy nekik az igazgató is mondta, hogy az online oktatás alatt tanultakból visszamenőleg ne írassanak, de néhány tanár már bejelentette, hogy ősszel ezekből is lesz dolgozat.

Nem rontottam le az átlagom, sőt még javítottam is, kitűnő leszek.


Nem volt olyan szörnyű, mint vártam.

:)

2021. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%
De miért ne írassanak, ha egyszer olyan "jól" lehetett tanulni az online alatt?
2021. jún. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Már megint kezded a kötekedést? Voltak olyan diákok, akik könnyebben, vagy ugyanúgy tisztességesen tanultak online alatt is (ismerek ilyen embert). És voltak olyanok, akik ellinkeskedték az egészet és nem csináltak semmit. Gondolom 7-es válaszoló igazgatója azért mondta, hogy ne írassanak, mert félév anyagából elég nehéz lenne. Vagy csak én gondolom így.
2021. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam visszamenni én sem az iskolába, de ahhoz képest nagyon jól eltelt ez a pár hét.

Sikerült öt tantárgyból felhúznom az átlagom, így pedig kitűnő lettem év végén:)

2021. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!