Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt magyar vagy töri?

Emelt magyar vagy töri?

Figyelt kérdés
2019-ben érettségiztem, majd 2020-ban OKJ vizsgáztam. Most úgy döntöttem, hogy egyetemre szeretnék menni, viszont kell egy emelt érettségi. Törin és magyaron gondolkozom, magyarból jobb voltam a suliban, viszont arról azt hallottam, hogy nagyon nehéz. Nektek mi a tapasztalatotok?

2021. jún. 15. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ milyen szakra mész, de gondolom ezzel tisztában vagy. Én emelt magyarozni akartam, de végül lebeszélt róla a tanárom, pedig mindig is dícséretes voltam magyarból. Végül én a törit választottam. Sokat kell tanulni rá, de ha megkezded a felkészülést hónapokkal előtte, akkor minden rendben lesz.
2021. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Én végig kitűnő voltam magyarfakton és a tanár nagyon ajánlgatta, hogy menjek magyar emeltre, de még így sem mertem bevállalni. Nagyon széles irodalmi/kulturális tudás kell hozzá, ami nekem megvolt ugyan, inkább az volt a probléma, hogy nem volt meg bennem az az igazi szenvedély és elhivatottság az műelemzésekhez, ami még pluszba szükségeltetett volna az emelthez. Ezért inkább töriből mentem, ami szintén nem egyszerű, sokat kell rá nagyon tanulni, de magyarnál szerintem még mindig könnyebb, megfoghatóbb. Szóval én inkább a törit ajánlanám, de nyilván az is számít mihez van több affinitásod, ha lelkesedsz a magyarért, olvasott ember vagy, követed a kulturális szféra fontosabb eseményeit, szeretsz kortárs műveket is olvasni, akkor hajrá, de ha inkább földhöz ragadtabb ember vagy, sok szorgalommal és önállóan készülnél, akkor a törit válaszd.
2021. jún. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha a beszámítandó tárgy a magyar akkor azt, de egyébként a töri emelt egyszerűbb az emelt magyarhoz képest
2021. jún. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

A magyar az egyik legnehezebb emelt érettségi a jelenősebb tárgyak közül.

Nem is véletlen az, hogy legtöbben történelemből és angolból emelteznek általában.

2021. jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a töri, a magyar nagyon szívatós.
2021. jún. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a történelem klasszisokkal könnyebb, de ha tényleg csak azért csinálnád, hogy legyen egy emelted, akkor ne ezekkel szívasd magad. ha jó voltál nyelvből/infóból/bioszból, akkor azokra sokkal könnyebben fel tudsz szerintem készülni.
2021. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Töri könnyű, magyar pedig a legnehezebb emelt tárgy.
2021. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!