Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt magyarra felkészülni...

Emelt magyarra felkészülni fakt nélkül?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 3 év múlva érettségizem, és érdekel a magyar, viszont egy nagyon jó tanár marad az alaposokkal, tulajdonképpen miatta szerettem meg a tárgyat, miatta tervezek ezen az ágon továbbtanulni. Egy kis plusz tanulással elég lehet a magyar emeltre a középszintre felkészítő? Vagy nagyon húzós? Vállaljam be a faktot?

2021. máj. 20. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eg es fold a kulonbseg (legalabbis a mi sulinkban)
2021. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp menj faktra. Lehet nagyon jó a tanárod, de középszinten nem fog annyi anyagot leadni, mint amennyi emeltre kell.
2021. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A magyar emelt nagyon nehéz, nem pici plusz tanulás kell hozzá. És nagyon más az emelt felépítése, mint a közép érettségi. Akármilyen jó tanár, ha a többieket a középre készíti nem fog tudni téged meg emeltre. De amúgy kérdezd meg tőle, hogy ha maradsz nála akkor szerinte tud-e neked segíteni az emeltre felkészülésben.
2021. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Szia. Én idén emelteztem magyarból, írok pár dolgot....

Mivel műszaki beállítottságú középsuliba járok, így a magyar faktra alapból nem sok esély volt, hogy elinduljon...nem is indult.

Én egyedül készültem. Átvettem fullra a 4 év anyagát irodalomból a tankönyvekből. Teljesen be voltam parázva.

Tanár segítségét egyedül a szövegalkotási feladatokra való félkészülésben kértem, ez időben a márciust és az áprilist jelentette.

Én kb. tizedik körül döntöttem el, hogy emeltezni szeretnék. Onnantól kezdve aktívabban készültem az órákra, hozzáolvastam a könyvet stb.

Így, az érettségi után úgy érzem, hogy teljesíthető az emelt magyar. Szerintem egyáltalán nem olyan durva mint amilyennek sokan beállítják. Persze a nehézsége függ az adott év feladatsorától, illetve az egyén felkészültségétől is.

Én a helyedben mindenképpen bevállalnám a faktot. A lehetőség adott, szerintem bátran élj vele. Teljesen időben vagy még, és ha tényleg folyamatosan készülsz, akkor nem lesz olyan megterhelő a "hajrázás" sem tizenkettedikben. A kötelezőket pedig tényleg olvasd, reflektálásnál nagyon jól jönnek az olvasmányélmények...


Ha bármi kérdésed van, írj bátran


18/f

2021. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 köszi!


Egyébként ha jól tudom, 2024-ben már nem lesz reflektáló szöveg, helyette külön-külön nyelvtani és irodalmi kérdések lesznek.

2021. máj. 21. 22:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Idén emelteztem magyarból 90% fölötti eredménnyel (a tanárom ismerte a javítót, azért tudtam meg a megtekintés előtt). Én mindenképpen ajánlom a faktot, mert ott alaposabban átvesztek témákat (olyanokat is, amit alapórán nem), kaptok extra tanácsokat és szerintem nagyon hasznos, hogy egy másik tanár nézőpontjából is kaptok egy szeletet, ami sokszor hozzátesz , átírja (jó értelemben) és kiegészíti az addig tanultakat.

Azt tudom tanácsolni, hogy tegyél hozzá magadtól is a felkészüléshez, mélyedj el anyagrészekben, olvass sokat és szimplán legyél nyitott új információkra. Menj irodalom/nyelvtan versenyekre, az OKTV-t is próbáld meg, nagyon sok rutint adnak, a plusz tudás is jól jön később.

Ha becsülettel készülsz (és elmész faktra) és tényleg érdekel, akkor szerintem menni fog. Engem nagyon sokáig megpróbáltak eltántorítani, hogy nagyon nehéz, de az eredményem és eddigi tanulmányaim tapasztalataiból kijelenthetem, hogy a lehetetlen is csak addig lehetetlen, amíg valaki meg nem csinálja. Sok sikert a továbbiakban!

2021. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Nagyon köszi, ritkán olvasni ilyet. :D


Megyek a faktra, ősszel majd meglátom, milyen lesz, de nagyon várom már.

2021. máj. 26. 21:53
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Nekünk elméletben volt fakt, gyakorlatban nem. Szinte soha nem volt megtartva, eleve majdnem 2 évig online volt, ami annyit takart, hogy kiosztotta a feladatokat, és vagy visszaküldted, vagy nem. Mindig kiemelkedő voltam magyarból (nem önfényezés, mert ugyanakkor a többi tantárgyból elég sötét vagyok, még az angol megy nagyon jól), több tanárom- és idegen emberek az interneten- megjegyezte, hogy tehetséges vagyok, élvezet olvasni. Főleg a szövegalkotásra gondoltak, de a helyesírásom is mindig nekem volt a legjobb. A tanulásra nagyon nehezen veszem rá magam, 12. végére az a maradék kis erő is kiszállt belőlem, pont akkor, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá. Tehát szinte semmit nem készültem, érettségi feladatsort egy héttel érettségi előtt láttam először, nem is lett olyan eszméletlenül jó, de nem is tragikus, 66%. Ezzel azt szeretném mondani, hogy ha valóban jó vagy belőle, van hozzá érzéked, tehetséged, akkor fakt nélkül is, sőt, tanulás nélkül is sikerül egy egész jó érettségit írni. Ezzel egyáltalán nem arra biztatlak, hogy te is tegyél úgy, mint én, mivel lehet, hogy ezt később még meg fogom bánni, csak nehogy a fakt miatt ne vágj bele. Ha viszont van olyan tantárgy, amiből körülbelül ugyanennyire vagy jó, inkább abból emeltezz, mert tényleg a magyar az egyik legnehezebb, a töri, angol például könnyebb. Most én is azon gondolkozom, hogy lehet bölcsebb lett volna magyarból egy nagyon jó közép, és angolból egy jó emelt, mint angolból egy 96%-os angol, de 66%-os magyar. Azért döntöttem végül így, mert a magyar jobban érdekel, viszont mivel végül egyikre sem készültem, így mindegy lett volna. Utánanézek, és ha lehet jövőre magyarból közepezni, angolból pedig emeltezni, akkor meg fogom tenni, mert így csak 2. helyre vesznek fel. Remélem egy kis pici tanulságot ebből is le tudsz szűrni. Hajrá!

2021. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!