Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3,75-re hármas osztályzatot...

3,75-re hármas osztályzatot kaptam, pedig mindent megtettem, hogy meglegyen a négyes. Miért rontotta le ennyire az átlagomat?

Figyelt kérdés

12. osztály, nappali tagozatos érettségin vagyok (jövőre fogok végezni) és ma zártak le a tanárok mindenből. Május végétől, egészen a múlt hét csütörtökéig voltak próbavizsgák, nagyon sokat készültünk. Az utolsó pillanatban tudtuk meg, hogy lesznek próbavizsgák, amit év közben nem mondták, hogy tartani fognak.

A lényeg az, hogy a történelem tanár a digitális oktatás alatt nem volt hajlandó órákat tartani, vagy ha mégis, heti egyszer egy fél órás konzultációt tartott. Minden negyedévben volt vizsga, a 2. és a 3. negyedéves vizsga online volt megtartva, úgy, hogy kamerán keresztül figyeltek minket.

Történelemből így alakultak a jegyeim: 3, 5, 5, 2. Az első hármas még akkor volt, amikor iskolában voltunk, az ötösök az online oktatásnál, puskázás nélkül. Mindvégig érettségis feladatokat adott fel, amit az interneten letöltött.

Az utolsó negyedévesben jól megszívatott minket, emelt szintű történelem érettségi feladatlapot adott nekünk. Így az írásbelin kettest értem el. Egy héttel később (múlt hét csütörtökön) volt a szóbeli, ahol jól teljesítettem. Hétfőn lett volna az eredményhirdetés, de történelemből akkor még nem volt kijavítva a dolgozat, de még tegnap sem volt bent a jegy.

Ma lettünk lezárva mindenből és a többi tanár úgy írta be a pótvizsgát, hogy az írásbelit összevonta a szóbelivel. De a történelem tanár csak az írásbelit nézte, a szóbelit nem értékelte.

Így be lett írva egy kettes, ami miatt teljesen le lett húzva az átlag. Ha összevonta volna az írásbelit a szóbelivel, akkor meg lett volna a hármas próbavizsgám és kereken 4.00 lett volna az átlagom.

Nem értem, pedig tényleg nagyon sokat készültem mindenből és az összes tantárgy úgy sikerült, ahogy elvártam.

A többi osztálytársamnak a jegyét is lehúzta az írásbeli miatt.

A dolgozatokat meg se nézhettük, hogy mit ronthattunk el rajta.



2021. jún. 16. 12:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Javítok: nem nappali, hanem esti tagozaton vagyok.
2021. jún. 16. 12:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mi nem nagyon tudung erre jó választ adni mert nem mi csináltuk. Egyszerűen megteheti és megcsinálta. Valószínűleg úgy volt vele, hogy mivel gyanúsan jobbak lettek a jegyeitek onlineba, így lefele fog húzni titeket.
2021. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Az online jegyeket nem értékelte a helyén, nem bízott a valódi tudásban, amit én sem látok a jegyek alapján.
2021. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
tekintve, hogy a jegyeid fele nem üti meg a négyes szintet, én sem adnék neked jobb jegyet, hiába van egész öt felett az átlagod. valószínűleg a tanár is így gondolkozott, vagy ahogy korábban is írták, nem bízott az online oktatásban szerzett jegyek hitelességében.
2021. jún. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előzőek írják: az online jegyeidet kisebb értékűnek számította. Meg gondolom ez az utolsó vizsga elég nagy értékűnek számított, és ez neked nagyon rosszul sikerült, így nem adta meg a jobb jegyet.
2021. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg te lehettél a kedvence. Illetve köcsög.
2021. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre kijavítod.
2021. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk rengeteg tanár mondta, hogy 8-tól kerekít felfelé.

2,8 -> 3, 3,8->4 stb. Lehet ő is ilyen.

Amúgy ha te kimered jelenteni, hogy mindent megtettél azért, hogy jó legyen akkor onnantól már nem rajtad múlik. Fogadd el, hogy mindenkinek lehúzta az online oktatás miatt.

2021. jún. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát, most már sajnos nincs mit tenni, ahogy írjátok, el kell fogadni azt, ami van és később már biztos jobb lesz.

De nem hagy nyugodni, hogy a szóbelim erős négyesre sikerült és nem vette figyelembe a 4. negyedéves értékelésnél, csakis az írásbelit. A többieket is megkérdeztem, nekik is csak az írásbelit értékelte. Akkor azt nem értem, hogy minek kellett szóbeliznünk töriből, ha nem vette figyelembe az osztályozásnál?

Senki nem akar emelt szintet tenni töriből és ezt a tanár is nagyon jól tudja. Szerintem ha egy középszintű feladatsort adott volna fel, akkor minimum 3-4 re sikerülhetett volna az írásbelim.

2021. jún. 17. 08:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nekünk matek tagozatosként mindig emelt érettségikből álltak a témazárók. tudom, szar, főleg, ha nem akarsz vele kezdeni semmit, de érettségin hálásak voltunk érte, sokkal könnyebbnek éreztük így a közepet.
2021. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!