Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Oe KGK gazdaságinformatikus...

Oe KGK gazdaságinformatikus vs BME VIK mérnökinformatikus vs BME VIK mérnökinformatikus vs ELTE IK programtervező informatikus melyik legyen?

Figyelt kérdés

Idén felvételizem és úgy néz ki megvannak a pontszám mind 3 általam leírt egyetemhez(410 pont) már csak azt nem tudom melyiket válasszam a mérnökinfon ugye vannak fizikás tárgyak én meg sajnos elfejtettem minden fizikát amit még 10edikben oktattak és nem tudom így mennyire teljesíthetőek a fizikás tárgyak.


A programtervező informatikuson rengeteg ugye matek de nem tudom bele merjek e vágni még úgyis ha az emelt matekom 5ös lett(70%).


A gazdaságinformatikára meg sokan mondják,hogy nem is igazi info szak mivel jóval kevesebb infó tudást ad mint az előbb felsoroltak és pont emiatt jelöltem meg az OEet(úgy tudom hiába a KGK-án van a szak az info oktatást a NIK intézi) csak ugye ott még alig pér éve van a képzés és nem tudom bele merjek vágni.


Szerintetek melyiket válasszam érdemes lenne?



2021. jún. 16. 15:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
85%

#6

Amúgy abban, hogy a mérnökinfon szoftveren túl is tanítanak. A proginfo kifejezetten csak a szoftverre fókuszál, míg a mérnökinfo sokkal tágabb ismeretanyagot érint, jelentős szerepe van a hardvereknek is.


Kb. ennyi a különbség röviden.


Ha választani kellene, akkor azt mondanám, aki választani akar, hogy ha nem tudja, hogy pontosan mit akar informatika területén, akkor mérnökinfo legyen, mert több mindenre rá fog látni.

Ha nagyon matek heavy dolgot akar, akkor proginfo.


Egyébként mindegy tanyanyag szempontjából. Szerintem a BME vizsga és órarendje jobban le van szabályozva és kedvesebb a hallgatókra nézve, szóval én azt szoktam ajánlani elsősorban.

2021. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!