Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lejjebb lesz...

Szerintetek lejjebb lesz véve, stagnál vagy emelik a ponthatárt az ELTE-IK-n a 2020-as ponthatárhoz képest?

Figyelt kérdés

Hellósztok. Nemrég teljesítettem az érettségi vizsgaidőszakot, ami alatt az érettségin az iskolai jegyeimmel, az érettségi eredményeivel, a C1-es angol nyelvvizsgámmal, az emelt angol érettségivel és az Asperger-szindrómámra kapott 40 ponttal összesen 398 pontot adott ki a felvi.hu kalkulátora, amivel csak 3 ponttal lett jobb az eredményem, mint a tavalyi programtervező informatikusi ponthatár. Az ELTE pedig a korábbi tendenciák figyelése miatt eddig csak emelt ponthatárt (10-15 ponttal), de nem történt csökkentés. Ámde mivel az én évfolyamom durván fél évet töltött karanténban és digitális oktatásban 12. osztályosként, illetve hogy a COVID-19-nek köszönhetően kialakult oktatási módszerek alacsonyabb hatékonysága és a négy fal közti laza hangulat miatt elképzelhető, hogy minden érettségizőnek az érettségi eredménye rosszabb lett, mint a korábbi években.


Szerintetek van-e ebben az elképzelésben valami és végül felvesznek, vagy az ELTE ennek ellenére is megint emelni fog 10-15 ponttal, mintha nem is történt volna meg a járvány?



2021. jún. 17. 22:47
A kérdező szavazást indított:
Marad a tavalyi 395 pont
Lejjebb viszik
Emelik (mint eddig)
22 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Eloszor is a ponthatart nem emelik,es nem viszik le,hanem az mindig az adott evben jelentkezok szamatol es azok erettsegi eredmenyeitol es pontjaitol fugg.Egyebkent valoszinu,hogy magasabb lesz a ponthatar mint tavaly,de ha nem is no,akkor is stagnal,de csokkenes sztem nem varhato.Am ezzel van eselyed boven,hogy bejutsz,sok sikert!!
2021. jún. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Biztosat nem tudunk mondani, de szerintem ezt te is tudod. Először is, a ponthatárokat sehova nem "viszik" (kivéve az előzetes ponthatárok esetében, de itt nem arról van szó), hanem kizárólag a felvételizők pontszámaitól függenek.

Tehát innentől kezdve egyedül az lehet a kérdés, hogy mások milyen érettségiket írtak. A tavaliy ponthatárok sok szak esetében kiugróan alacsonyak voltak. Ezeknél a legtöbben inkább emelkedést várnak, ugyanis hiába voltak az érettségizők sokat otthon karanténban, mégsem volt idén akkora káosz, mint tavaly (kivételek persze lehetnek néhány helyen, de idén már nagyjából tudták a tanárok is, hogy mi a "B-terv"). A magas ponthatárú helyeken szintén emelkedést várnak tavalyhoz képest, mivel sokan gondolkodnak úgy, hogy a kitűnő tanulók valószínűleg otthon is jól tanulnak. És pl. itt is sokan számoltak be nagyon jó érettségikről, úgyhogy biztosan nem lett mindenkié rossz. Ráadásul jóval többen jelentkeztek idén a felsőoktatásba, mint tavaly, ami szintén inkább fölfele tolja a ponthatárokat.

Az általad megjelölt szakkal én személy szerint nem vagyok túlzottan képben, de itt nyilván nem az volt a helyzet, mint a fentebb leírt esetekben. Csökkenésre az eddigiek ismeretében kevésbé lehet számítani, inkább a növekvés vagy stagnálás valószínű. De mivel nem ismerjük az adott szakra jelentkezők eredményeit, így nem tudunk ennél pontosabbat mondani.

2021. jún. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos hogy emelkedni fog. A matek,info erettsegi nem volt nehez, raadasul ettől az évtől az OKJ vizsga eredmenybol is lehet pontszamot szamitani,ami ha 5-ös akkor 400 pontod lesz(es meg ahhoz johetnek a plusszpontok).Nagyon meglepődnék ha 400 alatti lenne a ponthatár, én 410 körül saccolom,de azert sok sikert barmi megtortenhet meg.😀
2021. jún. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!