Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldi jelentkez magyar...

Külföldi jelentkez magyar egyetemre SEGITSÈG!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megprobálom röviden leirni a helyzetemet, mert elég zavaros és komplikált az egész. Röviden rolam : 20 éve kint élek svédbe, 2 éves koroma ota, nagy vágyam haza költözni már sok éve és ugy kezdem a hazautat hogy elkezdek egy magyar egyetemen tanulni.


Svéd érretségivel rendelkezem. Svédbe tettem emelt szintü érettségit. Az oktatási hivatal mondta még nekem a legelején mielött jelentkeztem volna Januar/februárba hogy el lesz fogadva a svéd érettségim mint középfoku, hogy én mehessek tanulni alapszakra nekem kell tennem egy FFSZV(Felsöoktatási felvételi szakmai vizsga). En arra is jelentkeztem a felvin keresztül.


Aprilis környéken megvolt nekem a pontszámitás, ott látszik hogy a "svéd" nyelvtan tantárgyat nekem allitolag elfogadták felsöfoku c1 komplex tipusu nyelvvizsgának. Pedig nekem azt allitották hogy ez mint középfoku marad és megkell csinálnom a FFSZV tesztet (amit angol tantárgybol csinálnám).


a FFSZV vizsga az Julius elején lesz, és én még semmi értesitést nem kaptam hogy mikor lesz, Az oktatási hivatal azt mondja hogy az egyetemet kérdezzem meg, és az egyetem az mondja hogy az oktatási hivatalt kérdezzem meg. szoval igy össze vissza.


Szerencsére ismerek valakit az oktatási hivatalon belül, ö szives volt és ránézzett a helyzetemre, Azt mondta hogy ugy tünik valamit nekem elfogadtak vagy felsöfoku oklevélnek (szerintem a svéd tantárgyat) vagy valamit emelt szintü érettséginek. A jelentkézesi statuszlapomon az is oda van irva hogy IGEN én rendelkezek ilyesmivel. Azt is mondta hogy megnézte a FFSZV listát és az én nevem NEM szerepel a listába, és ezért nem kaptam semmi értesitést. De azért mondta a végen hogy menjek vissza és kérdézzek rá mert ugy szokott lenni hogy igen külföldinek tenni kell ilyen vizsgát (FFSZV)


Vissza mentem. Mutattam a Felvi oldaljaimat. Nagyon bizonytalanak tünt ott mindenki de a végen mondták hogy ilyen nincs, nekem megkell csinálnom azt a vizsgát különben nem fogadnak el az alapszakra. De ahogy most tudom nem is szerepelek a listán, pedig én jelentkeztem rá.


èn most nagyon nem tudom hogy kivel beszéljek, senki se tud konkrét választ adni a helyzetemre mert senki se nagyon tudja hogy mi van. Én Nagyon Nagyon szivesen megcsinálnám a vizsgát biztonság kedvéért.


Valaki már volt hasonlo helyzetbe? esetleg tudja itt valaki hogy hogy müködik ez az egész? Köszönöm


2021. jún. 19. 14:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!