Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem mérnökinfó...

Debreceni Egyetem mérnökinfó milyen?

Figyelt kérdés
Nagyon sok rosszat hallottam róla,tényleg annyira gyenge mint amennyire mondják?

2021. jún. 20. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azon a szakon vagyok. Jót nem tudok mondani. Van pár normális tanár. Van akinek bejön amúgy, majd látod magad, hogy te hogy bírod. Bár első éven is sokan átmennek inkább másik szakra vagy hagyják ott az egyetemet. Nekem tanár is mondta, hogy oda és arra a szakra ne menjek mert teljesíthetetlen. Igazuk van.

De van aki meg nagyon jól veszi és szépen halad. Magolni és puskàzni tudni kell és nincs gond.

2021. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában az az igazság, hogy a hagyományosan műszaki jellegű egyetemeken jobb minőségűek a mérnökinformatikus képzések. Ha ugyanis valaki jó mérnökinformatikus akar lenni, ahhoz alapos hardveres ismeretek is kellenek, s ezt igazából az olyan oktatók tudják magas szinten nyújtani, akik nagyon profik a mikroelektronikában, azaz kiváló villamosmérnökök. Ebből a szempontból a Debreceni Egyetem Informatikai Kara nem éppen erős. Ha én mérnökinformatikus szeretnék lenni, lehetőség szerint azt az egyetemet raknám előre, ahol van külön elektronikai vagy irányítás- és méréstechnikai, vagy robotikai jellegű tanszék; s lehetőleg még villamosmérnök képzés is. Ez garantálja igazán, hogy otthonosan mozgok majd az alkalmazott elektronikában, s nem pedig egy általános informatikus leszek, akinek a képzésébe odabiggyesztettek néhány hardveres tárgyat is, hogy a mérnökinformatikus diplomát kiadhassák.
2021. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így utólag fontosnak tartom megemlíteni hogy igazábol megvan mivel akarok foglalkozni informatikán belül azért megyek egyetemre mert kell a diploma és azért mérnökinfó mert ezt látom a legáltalánosabbnak és pont ez a lényege véleményem szerint az egyetemnek hogy kapsz egy széles alaptudást.Így is gond az hogy nem kimondottan műszaki jellegű az egyetem vagy még azokat az alapokat sem tudja átadni amit kéne?
2021. jún. 20. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nézd, nem írtad meg, hogy pontosan milyen területen szeretnél dolgozni. Ha rendszergazda, szoftverüzemeltető vagy szoftverfejlesztő szeretnél lenni, akkor bármelyik mérnökinformatikus képzés megteszi. Ha viszont hardverfejlesztő vagy méréselektronikai vagy automatizálási területen szeretnél elhelyezkedni, akkor inkább a műszakibb egyetemek valamelyikét válaszd, különben túl nagy eséllyel lesz kompetenciahiányod a leendő munkahelyeden.
2021. jún. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tervezek hardverfejlesztő se méréselektronikai területen dolgozni viszont szeretném ha lennének alapvető matematikai és fizikai ismereteim
2021. jún. 20. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5: Az egyszerű informatikusi pályához alapvetően szükséges matematikai és fizikai ismereteket az ország bármelyik mérnökinformatikus képzésén meg fogod kapni, efelől ne aggódj. Még túl sok is lesz talán a matek, amit meg kell tanulnod.
2021. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!