Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE vagy bármelyik más egyetem...

DE vagy bármelyik más egyetem mérnökinformatika szakán mit érdemes előzetesen tudni matek illetve fizikábol?

Figyelt kérdés
Matekom 84 lett középen,az emeltes anyagot tervezem átvenni illetve fizikábol egy középszintre vagy legalábbis a témaköröket átnézni amik lesznek érdemes megjegyezni hogy mivel szakgimiböl mennék így fizikám az nagyon alacsony szinten van,mondhatnánk hogy semmi viszont cserébe szakmábol képben vagyok már amennyire egy középiskolás képben lehet

2021. jún. 21. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell, fontosabb hogy az egyetem ideje alatt tanulj
2021. jún. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is most megyek mérnókinfóra, és fizikából a mechanikát fogom alaposan átnézni, matekból meg az alapokat átismétlem, illetve az analízist, integrálást, deriválást fogom gyakorolni. (Mateking.hu)
2021. jún. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Baluba ***** válasza:
100%

Én a lineáris algebrát ajánlom átnézésre. A legtöbb helyen a lineáris egyenletrendszerek megoldását nem tanítják újra, hanem feltételezik, hogy készség szinten megy (jobb esetben egyenlő együtthatók és változó kifejezéses módszerrel is), ráadásul egy jó félévnyi anyag erre épül. Az sem baj, ha a vektor, dimenzió, vektortér, bázis fogalmakkal megismerkedsz, ezen sokan el szoktak csúszni, mert egyetlen óra alatt kell őket megérteni és használni tudni.

Persze minden szentnek maga felé húz a keze, én ezt tanítottam, hallgass a többiek javaslataira is.

2021. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt OE-n nagyon jo anyag van fizikahoz, kb 150-200 ora minosegi video, eleg magyarazosan. Ha ide vettek fel, nem kell tole felned, ennyi (kotelezo) anyaggal barki megerti a fizikat.


Matekbol felmerot szoktak iratni altalaban, ahol el kell erni egy min pontszamot. En a kozepiskolai matekot neznem at a helyedben, kulonbozo atalakitasok, matematikai "trukkok" stb. Ezek szamologep es fuggvenytabla nelkul. Szukseg lesz ra kesobb is analizisen, jobb ha most megtanulod.


Diszkret matek, linearis algebra es analizisen valszeg uj dolgok lesznek, majd akkor szenvedsz vele :D


Mas egyetemekrol nem tudok nyilatkozni, de OE nagyon osszeszedte magat az online oktatas alatt, ezeket az anyagokat szerintem hasznositani fogjak kontaktosan is, igy sokkal konnyebben teljesithetoek a targyak.

2021. jún. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!