Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemen szinte minden...

Az egyetemen szinte minden kötelező elméleti órám egy időben lesz a kötelezően választhatóak elméletével. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első szemeszterem, nem is igazán tudom hogy működik ez az egész egyetemi élet. A kötelező órákat nem lehet változtatni, csak a labor/gyakorlat időpontokat de elméletből mindig csak egy van megszabott időben. A kötelezően választhatóak közül sem igazán lehet válogatni mert mind az 5 sávban maximum egy tárgy van amin órarend szerint még ott tudnék lenni. Vagyis jobb esetben van egy, de ez se teljesen igaz. Plusz itt vannak ezek a "vizsgakurzusok" amikre gondolom nem kellene első félévben jelentkezni, bár már fogalmam sincs. :/

Debreceni Egyetem-Informatikai Kar-PTI


2010. aug. 26. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgakurzus azt jelenti, hogy évközben nem tartanak előadást, gyakorlatot a tárgyból, hanem felveszi az ember szépen a Neptunban/ETR-ben, és félév végén vizsgázik belőle. Ja, és csak az adott tárgyból aláírással rendelkezők vehetik fel.


A másik kérdésedre nehéz válaszolni... Mindenesetre jó bénán csinálták meg, hogy ütközik az időpont. Hát, sok mindent szerintem sajnos nem tudsz venni, felveszed valamelyik kötvál. tárgyat, és esetleg kérsz jegyzetet olyantól, aki bejárt (bár ha ütközik, akkor nem tudom, ki jár be, talán felsőbbévesek?).


Vagy hát az adott tanszék felé lehetne e-mailben jelezni a problémát (a kötvál tárgyakat meghirdető tanszékekre gondolok), nyilván rengeteg embert érint ez.

2010. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kösz! Legalább már tudom hogy a vizsgakurzust tényleg nem kell felvennem.

A másikat én is így gondoltam hogy akkor nem megyek be az egyikre de az nem jelent túl nagy hátrányt? Úgy is át lehet menni a vizsgákon?

2010. aug. 27. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!