Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel szakról...

Pénzügy és számvitel szakról vélemények?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és pénzügy és számvitel alapképzést jelöltem meg amire bőven megvannak a pontjaim. Van itt valaki aki ezen a szakon tanul/végzett és tudna mesélni, hogy milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, fizetés, munkaköri lehetőségek stb?

2021. jún. 27. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Könnyű elhelyezkedni, fizetés az alkutól függ. Pl. ha van mérlegképesed/több nyelvismereted/tapasztalatod, többet ki tudsz alkudni.

Tehát érdemes gyakornokoskodni az egyetemi éveid alatt. Min. 1 év után már simán lehetsz junior könyvelő, amire már kapsz szabadságot, egyéb juttatásokat is.

A psz nem nehéz, vagyis szerintem. Az alapszak elvégzése után érdemes azonnal mérlegképesre jelentkezni.

Melyik egyetem érdekel? :) Duális képzésre is jelentkeztél? (könyvelő vagyok, rengeteg könyvelői álláshirdetés van, meg a profession oldalon)

2021. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szegedre megyek és ott úgy tudom nincs duális képzés :(
2021. júl. 4. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Vállalj akkor gyakornoki munkát.

Nem ismerem Szegedet, de egyetemi város.

Gondolom van ott bőven munkalehetőség.

A gazdasági szakok nyerők, piacképesek. Jót választottál. :) lehetsz egyéni vállalkozó is.

Ezzel a szakmával mindig tanulsz valami újat. Jogszabályok változnak, főleg a korona idején.

Túltelített a piac, de kevés kiváló könyvelő van.

2021. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szóval nyugodj meg, nem leszel munkanélküli. :)

Egyéni vállalkozóként több milliós fizetésed lehet.

Ennél a szakmánál a tudás számít. :)

2021. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már az egyetem alatt találtam munkát. Úgy végeztem, hogy nem kellett munkát keresnem.

Ez annak köszönhető, hogy korábban volt tapasztalatom. Akiknek nem volt, azoknak nem sikerült munkát találniuk. Most nehéz helyzet van a munkaerőpiacon.

Szóval gondolj a jövőre, legyél szorgalmas, ne lusta. Nem tudhatod, hogy mikor lesz újra gazdasági válság. Biztosítsd be magad.

Ráadásul mire végeztem, már milliomos voltam. :) Félretettem a gyakornoki fizum, nem pazaroltam. Home office idején nagyon sokat spóroltam. :D

2021. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Egy esetben érdemes odamenni, ha érdekel a számvitel. Ha nem, akkor kerüld el.
2021. júl. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!