Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés
Zolály nevű felhasználó kérdése:

Mennyire nehéz bekerülni a Biztosítási és pénzügy-matematikai elemzőre pénzügy-számvitel szakról?

Elvileg teljes kreditértékkel vehető a pénzügy-számvitel alapszak számításba. Megoldható ez így? Kell külön felkészülés? Mennyivel nehezebb ezzel az alapszakkal, mint mondjuk egy alkalmazott közgázzal? (Corvinus)

Keress kérdéseket hasonló témákban: pénzügy és számvitel, BCE, Corvinus, elemző, pénzügy, pénz, egyetem, mesterszak, MSc, biztosítás

2018. ápr. 7. 21:35  Privát üzenet  

A válaszok
Én is psz-ről kezdtem el ezt a szakot de egy év után váltottam inkább pénzügyre. Sokkal durvább a matek mint ami psz-n volt. Stat, valszám meg az analízis is jól ment alapszakon, itt meg alig bírtam átmenni a legtöbb tárgyból. Úgyhogy kell külön felkészülés matekból, de nem tudom AK-val mennyivel lenne könnyebb. A matek szakról jövőknek viszont sokkal jobban ment, a legtöbb tárgy közelebb állt hozzájuk mint aki gazdasági szakon tanult.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2018. ápr. 7. 22:00 Privát üzenet
cicasakk88 nevű felhasználó válasza:

Én is psz-ről terveznék oda menni, a felvételi mennyi volt húzós? Kellett rá készülni matekkal sokat vagy nagyjából fölvettek mindenkit aki jelentkezett?

# 2/2Időpont 2018. máj. 25. 17:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire számít, hogy melyik egyetemen végez valaki?
Melyik tankönyvekből tanulnak a PTE-KTK pénzügy és számvitel szakán?
Mi a véleményetek a Kaposvári Egyetem pénzügy és számvitel szakáról?
Pénzügy és számvitel [pénzintézeti] vagy pénzügy és számvitel [vállalkozási] felsőoktatási szakepesítest ajánljátok?
A pénzügyi és számvitel tagozaton, ez lehetséges?
Közgazdász-tanár képzésen mennyire számít a szakirány?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!