Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakot váltanátok ha rájönnéte...

Szakot váltanátok ha rájönnétek, hogy szinte lehetetlen lenne jól keresni és elhelyezkedni azzal a végzettséggel, de mindig is azt akartad csinálni?

Figyelt kérdés

Egy évet jártam eddig egyetemre, már az első félév után felmerültek bennem kétségek a szakkal kapcsolatban, de most mégtöbb.

Mielőtt belevágtam mindenki mondta, hogy egyáltalán nem lehet ebből jól megélni, csak ha nagyon kiemelkedő vagy benne vagy ha már ismernek stb.

Most kezd tudatosulni bennem minden, hogy ez tényleg nagyon nehéz lesz, illetve nem is igazán szeretem egyetemi körülmények között csinálni ezt az egészet. Őszintén szólva nem erre számítottam. Talán jobb lett volna meghagyni hobbinak ezt az egészet. Nagyon szerettem volna ha a szenvedélyem a munkám legyen, de nem látok rá jó esélyeket.

Sokkal inkább látom a jövőben abban, hogy inkább csinálnék végig egy olyan szakot ami után lesz vagyis több eséllyel lesz egy jól fizető munkám ami lehetővé teszi számomra, hogy ezzel a hobbimmal is foglalkozzak, költsek rá stb.

Viszont itt vagyok 20 évesen és igazából azt sem tudom mi érdekelne igazán🤯Szeretnék egy jól fizető állást, de nem akarok olyat sem csinálni egész életemen át amit nem szeretek. Szeretném megtalálni azt ami viszonylag jól is fizetne és szeretném is.

Mit gondoltok? Valaki volt már hasonló extrán tanácstalan helyzetben? Érdemes lenne szerintetek minél előbb véget vetni ennek és más szakra jelentkezni?!



2021. jún. 27. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem ártana leírni a szakot, hogy tudjuk, miről van szó.
2021. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Én szociológiát, majd civil ma-t végeztem, nem érdekelt, ki mit mond. Nem ebből élek, de közösségszervezéssel is foglalkozom munka mellett, illetve civil szervezetnek pályázatírással.
2021. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Másokra nem hallgatok. Biológia szakra jártam, itt kivétel nélkül mindenki azt írja, hogy semmit nem lehet vele kezdeni, kevés fizu stb. Rá kellett jönnöm, hogy ezen lúzerek közül senki se járt a szakra és abszolút nincs képben, örülök hogy nem hallgattam rájuj
2021. jún. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A szakot azért nem írtam le mert szerintem az emberek 99% - a azt sem tudja, hogy létezik ilyen szak. Így ilyen szakról személyes vélemény biztosan nem fog jönni. Illetve mivel aki nincs benne ebben a “világban” sajnos azzal sincs tisztában, hogy milyen lehetőségek vannak illetve, hogy alapvetően mennyire nem jövedelmező. Ezzel én is tisztában voltam amikor belevágtam, de bíztam benne, hogy lesznek olyan lehetőségeim amikkel fogok tudni majd érvényesülni. Ezeket a lehetőségeket egyre kevésbé látom.

Egyébként KE- AKK - Lótenyésztő, lovassport szervező, agrármérnöki szakról van szó.

2021. jún. 27. 20:40
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Hát nézd, kérdező, nekem nagy álmom az alkalmazott nyelvészet diploma. Na, erre pont akkora kereslet van, mint ahogy most gondolod :D Úgyhogy biztosan csak akkor fogok foglalkozni vele, amikor elég stabil lesz az egzisztenciám az ilyen úri huncutságokhoz. Imádom a témát, addig is elolvasok mindent, ami fellelhető ezzel kapcsolatban, de sajnos élni addig is kell valamiből.
2021. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Ne tudsz mellette olyat tanulni, ami kapcsolódik hozzá? Lovas oktató, patkoló kovács, lószerszám készítő, mit tudom én. Nem értek a lovakhoz.

Így lenne megélhetésed is.

Külföldön sem lenne jobb a helyzet?

2021. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Én szocmunkát tanultam, de teljesen mással foglalkozom. De kb napi szinten hasznát veszem az ott tanultaknak, és a kapcsolatrendszernek is, amit az egyetemen kiépítettem. Nagyon jól jön aa társadalomismeret, a pszichológia és a kommunikáció, amit ott megtanultam.

Szóval a helyedben átgondolnám, milyen területeken jöhet jól ez a szak, ez a tudás amit itt összeszedsz, és ezek közül mi az, amiből meg lehet élni.

2021. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Haliii, mi lett végül? Ugyanebben a cipőben járok, Zeneakadémia. Csak én már megcsinaltam BA diplomat, penteken MA felvételi, és hát most kezdtem el gondolkodni hogy egy pszichológia szakot megprobalnek jovore. Van kedved errol dumalni? :D
2022. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül maradtam! Írj nyugodtan
2022. jún. 21. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!