Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg lehet tanulni a kémiát...

Meg lehet tanulni a kémiát külföldi könyvekből, ha Magyarországon akarok érettségizni belőle?

Figyelt kérdés
Úgy értem: Mennyivel másabbak az elnevezések? Ha megtanulom angolul akkor nagyjából magyarul is menni fog? Vagy folyton keresgélnem kell majd a magyar megfelelőit? Jóval több angol könyvhöz férek hozzá, és ezért gondoltam hogy inkább angolul tanulnám.
2021. jún. 27. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyarul fogsz vizsgázni, akkor magyarul tanuld. Fent vannak a témakörök, előző évek feladatsorai, szóval összehasonlíthatod, mennyire másak az elnevezések. Szerintem nagyon megnehezíted a saját dolgod, elég stresszhelyzet az érettségi anélkül is, hogy végig fordítani próbálnál magadban.
2021. jún. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet. Mert a szöveges feladatok, számításoknak van egy alap sémája, ha már elolvasod azt az 1 mondatot, már szinte tudod hogy kell megoldani, mert 1000-szer olvastad gyakorlásnál magyarul. De ha csak angolul tanulod és érettségin először találkozol azzal a mondatszerkezettel magyarul, ahogy le van írva, nem fog úgy menni. Még a kémia vegyületeknek is sokszor más a szabálya angolul, szórend stb, mint magyarul és megkavar. Ne nehezítsd a helyzeted.
2021. jún. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nem fogod tudni a szakszavakat. ha magyarul akarsz vizsgázni akkor magyarul tanuld, így a leghatékonyabb
2021. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lenne igazán nagy sikered ha mindkét nyelven tanulnád. Csak pár szakszót kell megtanulni, a többi jön magától. Legfőképpen azért jó, mert Mo-n hazugságot élünk, a külföldi könyvek pedig sokkal jobban elmagyarázzák ugyanazt az anyagot. Nekem nem okozott gondot magyarul elmagyarázni azt amit angolul megtanultam de lehet célszerűbb lenne angol nyelven letenned az érettségit is.
2021. jún. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!