Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kitörlöm az általános...

Ha kitörlöm az általános felvételieljárásban megjelölt helyeket megpróbálhatom augusztusban a pótfelvételit?

Figyelt kérdés

Felvennének azokra a helyekre amiket megjelöltem az általános felvételieljárásban, de más szakot akarok megpróbálni. Ha kitörlöm azt a három helyet amit megjelöltem az általános felvételieljárásban, akkor megpróbálhatom az augusztusi pótfelvételit? Hiszen így igaz lenne hogy nem vettek fel sehova.


Ezt találtam róla:

Fontos szabály, hogy a pótfelvételin általában csak azok vehetnek részt, akik az idei általános felvételire egyáltalán nem jelentkeztek, vagy jelentkeztek ugyan, de egyetlen szakra sem kerültek be. Vagyis a pótfelvételi nem jó megoldás azok számára, akik a "sima" felvételin az első vagy a második helyen megjelölt szakra nem jutottak be, a harmadik vagy éppen a negyedik helyen megjelölt képzésre viszont nem szeretnének beiratkozni, inkább újra nekifutnának a felvételinek.


De ha kitörlöm a három helyet, akkor nem kerülök be sehova és megpróbálhatom az augusztusit ugye?

Van valakinek tapasztalata ebben?

19/L



2021. jún. 30. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Tudtommal nem lehet törölni, csak sorrendet változtatni. Illetve mindegy ez az egész amit leírtál, mert feltétel nélkül lehet pótfelvételizni, illetve a pótfelvételi azt jelenti, hogy 1-es lett az előző. Javító pedig nyilván a nevében benne van és azt kell neked gondolom. Méghozzá ha fel is vennének valahova, nem kell bejárnod, sőt még be se kell iratkoznod.
2021. jún. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell túlbonyolítani, nem mész be és kész. Aztán augusztustól szeptemberig lesz a felvételi/jelentkezési időszak újra. És akkor írod meg az októberit, majd mehetsz keresztféléves szakra ha ahova jelentkezel ott van. Ha nincs, akkor 2022. szeptemberbe iratkozhatsz be.
2021. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet törölni és ki is lehet törölni az összeset. Így nem vesznek fel egy szakra se, ezért beadhatod a pótfelvételit. De ezen csak a fennmaradó helyekre lehet jelentkezni és többnyire fizetősök, nincs garancia, hogy amit akarsz az lesz a pótfelvételin.
2021. jún. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen ezeket tudom, hogy csak a maradékra és csak egy helyre lesz lehetőségem menni önköltségesen, köszönöm!

Köszönöm a válaszokat, akkor kitörlöm az eddigi hármat és szerencsét próbálok pótfelvételin!!

2021. jún. 30. 21:38
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
szerintem ne tedd.
2021. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Melyik szakra szeretnél menni póton? Idén azért veszélyes kicsit, mert rengetegen jelentkeztek, ki tudja mit hírdetnek meg pótra.
2021. júl. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pénzügy és számvitel. Visszanéztem évekre vissza, és szerencsére sok helyen hirdettek rá pótfelvételit.

Már visszavontam a három általános eljárásban bejelölt helyem. Remélem menni fog a pótfelvételi!

2021. júl. 5. 14:18
 8/8 A kérdező kommentje:

Felvettek az adott szakra pótfelvételivel és jövőhéten kezdhetek is!

Tehát a válasz igen, járható út annak aki ugyanabban az évben meggondolja magát, hogy kitörli az összes "általános felvételi eljárás"ban megjelölt helyét. Így nem nyersz felvételt sehova általános eljárásban, és legálisan jelentkezhetsz pótfelvételin.

2021. szept. 8. 01:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!