Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan képzeljem el az egyetem...

Hogyan képzeljem el az egyetemet? Nektek milyen volt az első néhány napotok ott?

Figyelt kérdés

Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy odamegyek első nap és aztán mi történik? Lesznek tájékoztatók, ilyesmi, elmagyarázzák majd, hogy mi hogy működik? (Persze, minden egyetem más, de úgy általában hogy szokott lenni?)


Egyébként Egerbe megyek, ha esetleg valakinek van onnan tapasztalata, szívesen meghallgatom :)



2021. jún. 30. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában mindenhol van egy tájékoztató nap, ahol elmondják a tudnivalókat. Mikor elkezdődik a szorgalmi időszak, akkor már mindent magadtól csinálsz. Az órarended szerint bejársz az órákra. Általában az 1.héten minden tanár elmondja, hogy fog felépülni a tárgy és a számonkérés.
2021. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lesz tanévnyitó.

Ott elég sok mindent el fognak mondani.

Valszeg lesz Facebook csoport is.

Egyébként az egri suli szerintem jó.

2021. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy egész regisztrációs hét.

Akkor a seniorok majd segítenek sokat, bejárjátok az egyetemet, segítenek a tárgyfelvételben.

2021. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 vantel ***** válasza:
16%

Belépsz és ha nem a jó helyre mész azonnal akkor elkezdenek alázni,ócsárolni.

Majd idegen nyelven m,mandarinul vagy kazasztánul kérdezgetnek,ha nem helyesen válaszolsz akkor zsákot húznak a fejedre és tovább ekéznek mélyen a föld alá.

Másik lehetőség, piros nyilakkal,alatta neveddel mutatják hjova menj.

Harmadik verzió, ellentétes nemű hosztesz vár aki elkisér kis kerülővel a helyedre, kis kerülő során kedvedben jár, hepi end után bekísér a termedbe.

2021. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit előttem írtak + figyeld rendszeresen az egyetemed honlapját, mert fel szoktak kerülni fontos infók, dátumok, események, a tanév rendje.
2021. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem Egerben tanulok, de azért leírom a tapasztalataim, hátha.

Nekünk volt egy facebook csoportunk és ott megosztottak minden fontosabb infót pl. kollégiumi jelentkezés, a tanév rendje (időpontok pl. mikor kezdődik a beiratkozási időszak, a tárgyfelvétel, a szorgalmi időszak stb.), mintatanterv, gólyatábor stb., és tényleg minden ilyen alap, aktuális információt. Valamint volt egy kis ismerkedés, aki szeretett volna az pár szóban bemutatkozott egy posztban. Volt egy orientációs napunk is még az első hét előtt, amikor személyesen is találkoztunk, körbevezettek minket az egyetemen és megmutatták a fontosabb helyeket, tartottak pár tájékoztatót (pl. tárgyfelvétel, pénzügyek, milyen kérdéssel kihez kell fordulni stb.), illetve együtt beiratkoztunk (kellett vinni a papírokat és akkor egymás után sorban mindenki el tudta intézni). Este pedig volt egy kocsma túra, de én azon nem tudtam maradni. Ezen a hétvégén költöztem be a koliba, tehát akkor ott is pakoltam stb. Majd elkezdődött az első hét. Nekünk mintha valahogyan csak akkor kellett volna felvenni a tárgyainkat, de erre őszintén szólva már nem emlékszem annyira… az biztos, hogy mindenkinek magának kellett felvennie őket a tanterv alapján, de előtte jól elmagyarázták és nem volt vele gond. Az első hét még laza volt, mindenki kóválygott, senki nem tudta hol van, hogy lehet eljutni A-ból B-be, senki nem ismert senkit stb., de vicces volt és nekem az a tapasztalatom, hogy mindenki nagyon kedves, segítőkész vol. Az első órákon a legtöbb tanár csak bemutatta az óráját, mi várható, mik a követelmények stb., akkor még lehetett variálni a tárgyakon is. Aztán idővel így belerázódtam mindenbe, megtanultam mi hol van, mi hogyan működik, bejártam az órákra stb., tehát így beleszoktam a dologba és kialakult minden. Ja és igen, évnyitón is voltam, de nekem az nem volt különösebb élmény.

2021. jún. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahonnan tájékozódtam:

Egyetemi honlap

Egyetem által küldött emailek

Facebook csoport

Szaktársak, akiket a facebook csoport által találtam meg.


Ami nem volt:

Tájékoztató nap, évnyitó, gólyatábor stb.


Első nap előtt kocsmázni voltunk a szaktársakkal, megbeszéltük, hogy az épület előtt találkozunk másnap. (Kicsi szak, mindenki ugyanarra az órára ment)

Első nap összegyűlt a csapat az épület előtt, óra előtt pár perccel bementünk, órák után pedig haza. Minden órán elhangzottak a követelmények, közérdekű infók, stb.

A többi nap is ilyen volt.


Akik még segítettek: a kolis szobatársak

2021. júl. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Voltak tájékoztatók, és az elején olyan volt, mint egy nyári tábor, játékok, ismerkedés, 0 dolgozat, vagy beadandó, csak be kellett járni figyelni és ismerkedni másokkal... aztán a 3. héten kezdtem rájönni, hogy mi lesz itt, hirtelen elkezdődtek a számonkérések, éjjeli tanulások, készülések minden szünetben, az első egyesek, minden szabadidő kihasználása a tanulásra. Bele kell rázódni, te ne hidd el, hogy ez egy nyári tábor. :D
2021. júl. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!