Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Weblapszerkesztés informatika...

Weblapszerkesztés informatika érettségin?

Figyelt kérdés
Mennyi az esélye annak, hogy nem ppt-t kell majd készítenem? Mert 2017 óta nem volt más a középszintű informatika érettségiben, mint power point, de félek, hogy esetleg weblapszerkesztést vagy grafikát kapok. A grafika egyáltalán mit takar?

2021. júl. 1. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

A grafikat konkretan en sem tudtam.


Paint? Photoshop? Gimp?


Szerintem ok sem tudjak csak odab*sztak valamit. Ha jol emlekszem soha nem volt meg grafikai szamonkeres informatikabol. Pedig emelteztem es csak emeltes cuccokat neztem.

2021. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A grafika nem konkrét feladatsorra épül. A grafika általában egy, két feladatban jelenik meg a word, ppt, weblapszerkesztés feladatok keretein belül. Például ppt-ben kell alakzatokat összerakni, forgatni, színezni stb... Vagy paintben kell valamit rajzolni. A weblapszerkesztés nem annyira nehéz, ne aggódj attól. Lehet használni szerkesztőt hozzá pl.: kompozer. Nézz meg néhány középszintű érettségit és hidd el az is menni fog, nem nehezebb mint egy word.
2021. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A grafika tavaly például középszinten úgy jelent meg, hogy a fodrászos ppt-ben egy fél ollót kellett a leírásnak megfelelően megszerkeszteni, és rögzíteni.

A grafikára ráépítenek pár feladatot, ezért egy pót képet betesznek a feladat mappájába, hogy vész esetén azt használd.


Én is tartottam a weblapszerkesztéstől (mi pl. suliban alig vettük), de neten nagyon sok segédanyag és videó van róla, amivel már sokkal könnyebb az egész. Nálunk tavaly volt valami keverés, kompozer és egy másik program körül, így nem tudom melyiket lehet most használni érettségin. Helyenként kicsit elpepecseltem vele, de én sem mondanám nagyon nehéznek.

Megint csak saját tapasztalatból mondom, de nekünk a weblapszerkesztés grafikai részéhez Gimp-et kellett használnunk a suliban.

2021. júl. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A weblapszerkesztés KompoZer-rel történik érettségin, és eddig csak egy (az is idegen nyelvű) érettségi volt, amelybe belekerült, így nagyon visszanézni sajnos nem tudok többet :/ még soha nem csináltam ilyet, remélem nem lesz nagyon nehéz..
2021. júl. 2. 18:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha gondolod nézd meg az alábbi lejátszási listát, hátha segítenek a videói:

https://www.youtube.com/watch?v=3mgEbUT5G0I&list=PLbcVkBFYOD..


ECDL-re felkészítő videók is vannak, ha gondolod nézz bele azokba is, sosem tudni hol fut bele az ember új infókba :)

Kitartást, és sok sikert! :)

2021. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!