Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldről megyek Magyarország...

Külföldről megyek Magyarországra iskolába, hogy megy ez az egész felvételi-rendszer? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Hány iskolát írhatok be? Ha odaa nem vesznek fel, amelyik sulit elsőnek írtam, csúszok a másodikra? Ha elsőnek beírok egy iskolát, ahova nem annyira biztos,hogy fölvesznek, és másodiknak egy szintén jó szakot, ahova esélyesebb vagyok, az úgy jó, vagy valamiért lecsúszhatok, mivel nem azt írtam elsőnek? És ha van szóbeli? Ott szóbelizek, ahelyik sulit elsőnek írtam? Előre is köszönöm:)

2016. szept. 8. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem három egyetemet írhatsz be ingyen, a többiért fizetni kell. (Ha megjelölsz egy szakot államilag finanszírozottan, aztán önköltségesen, az egynek számít.)


Igen, ha az elsőre nem vesznek fel, a másodikra csúszol, ha oda felvesznek, oda kell menned, ha nem, csúszol a harmadikra, stb.


A pontszámításnál nem veszik figyelembe, hogy hányadik helyen jelölted meg az adott intézményt. Szóval a legjobb, ha olyan sorrendben jelölöd a szakokat, hogy előre veszed, ami a legjobban érdekel.


Szóbeli nincs, maximum tanári pályákon alkalmassági.

2016. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És középiskolánál is így megy?

Azt nem értem még, ha pl. én beírok egy iskolát mondjuk harmadiknak, más valaki elsőnek, de nekem több pontom van, akkor melyikünket veszik fel?(Ha első kettőrőllecsúsztam, egyaránt középiskolánál és egyetemnél)

2016. szept. 11. 20:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Téged vesznek fel így.


Bocsi, a középiskolai felvételiről nem annyira sokat tudok. De valószínűleg ha több helyet jelölsz meg, mindenhol kell majd szóbelizned.

2016. szept. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2016. szept. 12. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!