Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vennétek fel diákhitelt...

Vennétek fel diákhitelt pszichológia mesterképzésre?

Figyelt kérdés
Nem a teljes 4 félévére, csak kettőre.
2021. júl. 2. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha ez fontos lenne nekem, akkor igen. Nem kell megijedni a hiteltől, pláne, ha másképp nem tudod megoldani és magadba fekteted és a jövődbe.
2021. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Nem eri meg ezen a szakon tanulni, es ha mar erre sincs penz, szakkepzesre es 150 ora kotelezo onismeretre sem lesz.
2021. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

én dolgoznék mellette, nekem is fizetős lesz az utolsó félév mesteren, de én dolgoztam inkább, és raktam félre


2. igen, a gyk népe szerint sehol sem érdemes tanulni, csak gépész vagy info karon

2021. júl. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Dolgozom jelenleg is suli mellett. Nekem a teljes mesterképzés fizetős lenne egyébként, csak eddig 2 félévre gyűjtöttem össze a pénzt.


Azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom mennyire éri meg belefektetni. Imadom a pszichológiát, csak próbálom olyan szempontból is vizsgálni a helyzetet, hogy a jövőben mennyire fog megtérülni számomra ez az egész.


Szeretnék mindent mérlegelni.

2021. júl. 2. 21:47
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

hát, én csak olyan pszichológust ismerek, aki halálra keresi magát

nyugodtan mondjatok ellenpéldát, de akiket én ismerek, azoknak ilyen kb 700 ezres a bevételük (magánpraxis nyilván), lakás és rendelő természetesen a 2. vagy a 12. kerületben

2021. júl. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Es hany evesek? 25? Mire valaki odaig eljut, millios osszeget koltott tovabbkepzesekre es a sajat pszichologusara. Meg rendelot berelni/venni se ket forint.
2021. júl. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

34-36 évesek, (nem saját rendelőben dolgoznak, hanem többekkel együtt)

ja, én ezt elhiszem, hogy így van, de vissza fogják kapni a befektetett pénzüknek a sokszorosát, szóval nagyon is megéri anyagi szempontból pszichonak menni

2021. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%
7. mesélj még.
2021. júl. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

8. hozz ellenpéldát, bizonyítsd az ellenkezőjét, addig ne okoskodj

én lennék a legboldogabb, ha kiderülne, hogy nem pénzéhes bagázs

2021. júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Maganvallalkozas utani kotelezo adozas havi 50k, rendelo berlese havi 40-60k. Nekik is kell pszichologushoz jarni, 15k/alkalommal szamolva egy honapban ha heti egyszer mennek, ez is 60k, de aki pl. aktiv analizisben van, heti 4x is jarhat. Ha valaki klinikus, vannak kotelezo tovabbkepzesei, konferenciak, amiken reszt kell venni, ott fizetni kell a belepot, szallast, kajat, ha nem adnak vagy nem ott laksz. De ahhoz, hogy akarmilyen szakvizsgad legyen, eleve fizetni kell felevenkent minimum 200 ezret + modszerspecifikus kepzesekert ennel sokkal tobbet is...

Bevetel ha mondjuk heti 20 kliensed van 15k-s oraberrel, lehet, meg van millio folott, de egy palyakezdonek aztan nem ket perc alatt lesz tele a naptara. Inkabb pszichoterapeutakra mondhato el, hogy igen jol keresnek mar (ugye minimum 11 ev tanulas utan), de pl. iskolaban, szakszolgalatnal kapod a kozalkalmazotti 140 ezreket. Es miutan evenkent 1000 folotti pszichologus vegez, sot egyre tobb, amit a piac nem tud felvenni + lifecoachok es onjelolt eletvezetesi tanacsadok ahogy tornek elore... Boven tultelitett egy szakma, foleg a fovarosban. Ha tehat kijossz az egyetemrol es nem vesznek fel iskolaba eleve szr fizetesert, marad a maganvallalkozas, ami onmagaban a fent leirt dijak miatt termel neked havonta 150-200k hatranyt, ha legalabb havi 10 kliensed van, kijossz 0ra, ha 2x ennyi, mar megkeresed a kozalkalmazottit, de a jonak mondhato fizeteshez ennel sokkal tobb kell.

Persze lehet csokkenteni a koltsegeket, ha eleve kevesebb kliensed van es max tanacsadoi kompetencian belul mozogsz mellekallasban, fele annyit kell adozni utana es rendelot sem berelsz annyi ideig, ami szinten olcsobb, de sajat pszichologust akkor is tartani kell, ez igy osszesen min. 100k koltseg megint havonta, de ha csak azt csinalod mellekallasban, kell valami foallas, amit valahova besuritesz az 5 ev +x ev szakkepzesed melle, ami eltart, es mondjuk valsagallobb, mint ez, mert egy szuk reteg lehet megengedheti maganak a lelki egeszsegevel valo foglalkozast, kell is, jo is, fontos is, de ha valakinel kenyergondok vannak, nem pszichologushoz megy eloszor...

2021. júl. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!