Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vennétek fel diákhitelt...

Vennétek fel diákhitelt pszichológia mesterképzésre?

Figyelt kérdés
Nem a teljes 4 félévére, csak kettőre.
2021. júl. 2. 19:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Maganvallalkozas utani kotelezo adozas havi 50k, rendelo berlese havi 40-60k"


Mi az a k? 50k, 40-60k....

2021. júl. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
2021. júl. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

az én volt pszichológusom nem járt sajáthoz, csodálkoztam is, de szerintem ezzel elég sokan vannak így, a rendelőbérlés is kijöhet jóval kevesebből, viszont a pszichológuskeresőn, ha hirdetik magukat, az pénz, vagy nyilván bárhol máshol is

de mindezek fényében is megéri, bőven az átlag felett keresnek, és hogy ehhez idő kell.. hát kb az összes szakmáról elmondható ez, fodrász ismerőseim is nagyon jól keresnek magánban, ahhoz is idő kellett

2021. júl. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ezt akarnám csinálni, simán, bár valóban sok idő, még megtérül... :/ Sokan vannak pszichológián, mert szeretik, tetszik nekik... Valaki kutató lesz amúgy, nem tart terápiát, bár az sem fizet túl jól... Hr nem fizet rosszul, azt is lehet csinálni pszichológus diplomával, bár az elvileg kevésbé szól arról, hogy embereken segítesz, és oda kérnek pl. bérszámfejtést néhány munkahelyre, amit pszichológián nem tanítanak... Ha szeretnéd, vedd fel nyugodtan, de drága mulatság tényleg, és soká térül meg, ahhoz nagyon elhivatottnak és jó segítőnek kell lenni... Barátnőm tanult ezen a szakon, ő végül inkább átment tanárira, de rajta kívül is többen ott hagyták...
2021. júl. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

2 felevvel indul 800k minuszbol + kotelezo onismeret/szupervizio a kovetkezo eveben, vagy meg elotte is egy majdnem fel millios tetel...


Ha 5 ev utan nem tanul tovabb, es kozalkalmazott lesz: egy evi bere kb. 1,7 millio (1m+ tartozashoz). Ha vallalkozasba kezd felallasban havi kb. 100k kiadas, mondjuk fel ev mulva lesz havi 15 kliense, beloluk keres 180ezret 12k oraberrel, de a kiadasa nem lesz kevesebb az ado+rendeloberles+sajat pszichologus miatt. Kb. 5-6 ev, mire ez megerheti, lehet tobb. De kozben fizetni kell alberletet, rezsit, ha nem otthon lakik...


Ha tovabb tanul 5 ev utan szakkepzesek dija 180k/felev,tanacsadoi 4, klinikai 8 feleves. Havi 36k kiadas + konyvek, jegyzetek... Mondjuk ezeknek feltetele a munka.


Lehet persze okosba, nem muszaj se adozni, se sajat pszichologushoz jarni (de ebben nem vagyok biztos, ez lehet, kotelezo), vagy a sajat alberleted szomszed szobajaban tartani a terapiat... :D

2021. júl. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ez valóban húzós, de őszintén, szerinted van olyan, aki papírforma szerint csinálja? (bár lenne amúgy, akkor nem lenne ennyi kókler a szakmában)

mindegyik sunyiskodik valahol, kivéve esetleg, ha gazdag családból származik

2021. júl. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem vennék fel soha diákhitelt, de az én vagyok. Ha te jól átgondoltad, akkor hajrá! Sok sikert!
2021. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én PhD hallgató vagyok pszichon jelenleg. Ala tudom tamasztani, hogy nagyon hosszú az út addig, hogy megtérüljön a befektetés és jól keressen az ember ebben a szakmában. De pl. igazi coach képzés elkezdéséhez minimum 5 év munkatapasztalat kell és az is nagyon drága képzés, hiába keresnek vele jól.


Nekem amúgy új laptopra kellett felvennem a DH pluszt, de most azért veszem fel a DH1-et, mert szeretnék önerőre gyűjteni, hogy kevesebb lakáshitelem legyen és/vagy kevesebb ideig legyek albérletben.

2021. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!