Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén érettségiztem és 4 es...

Idén érettségiztem és 4 es lett! Mindenki mikor az érettségire jött sírt miért?

Figyelt kérdés

Mindenki hajtogatta hogy mennyire sokat tanult. És mennyire beleadott mindent . És őszintén rosszul éreztem magam hogy 4 év alatt egyszer ha leültem tanulni az is tizedik osztályban volt.

És az érettségi napján is halál nyugodtan becsoszogtam a terembe ledaráltam és kész is voltam.

Rengetegen elsirták magukat, meg hogy mennyire stresszes stb.

Személyes tapasztalatom alapján semmi extra volt? Ráadásul az utolsó évben sulit is váltottam.

Pedig kaptam ám a kioktatásokat hogy milyen meghatározó döntés, életed múlik rajta és a többi... Kinek hogy ment?

Meséljetek érettségis sztorikat szeretem őket olvasni. :D


2021. júl. 3. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Látod, ha még tanultál is volna, simán összehoztál volna 5-ösöket is. (Ha mész egyetemre, készülj, hogy ott biztosan nem dőlhetsz hátra tétlenül, muszáj lesz tanulni.)
2021. júl. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az érettségi egy vicc középszinten. Egy ügyes nyolcadikos simán átmennek rajta mindenféle konkrét készülés nélkül. Sőt, megkockáztatom, hogy lenne 3-asa is.

Szerintem nagyon nehéz megbukni, de azzal egyetértek hogy stresszes. Én nyugodt voltam kb, de az, hogy évek óta úgy állítják be, hogy ez milyen stresszes, eléggé fel tud húzni. Elismerem azt is, hogy az emelt nehéz tud lenni és hogy a felvételi miatt kialakulhat egy stresszes helyzet. De ez a választható része.


Sztori: az osztályban volt 3 ember, akinek nem lett minden tárgya ötös. Ezek mind emelt kémia érettségik voltak.

2021. júl. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Ebből is látszik, hogy nem a tanulás mennyisége számít. Én is úgy voltam, hogy semmit nem készültem rá, a szóbeli tételeket ki sem dolgoztam (bár a szóbeli nem sikerült a legfényesebben, de azért annyira rossz se lett), a korábbi matek érettségiket csak kedvtelésből írtam meg, és egyedül a fizika lett hármas, a többi 4-5.

A fizikával úgy voltam, hogy a többi tantárgyat (földrajz, biológia, kémia) sajnos nem tartották rendesen, mert nem nagyon volt tanár, informatika csak az első évben volt, így nekem kb. kényszerválasztás volt. Nem is nagyon szerettem és nem is nagyon ment, és a szóbelin is szerencsém volt, mert a körmozgást húztam.

2021. júl. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Nekem mindenem 5-ös lett, pedig én sem tanultam semmit, nemhogy érettségire, de úgy igazán a tanévek alatt sem. Matekból és angolból mindig jó voltam, nem kellett otthon pluszban készülnöm rá, a házikat is óra előtt írtam meg. Magyarnál a nyelvtan ugyanígy, irodalomból viszont volt, hogy 3-as voltam, mert csesztem tanulni. Törit rég feladtam, olyan szar tanár volt, hogy nem lehetett 3-asnál jobb dogát írni nála, hiába tanultál. Infó volt a választottam, arra is elég volt a fakt.

Írásbeli amúgy tényleg piszok könnyű, matekkal, angollal nem volt gondom, magyar az csak szövegértés meg fogalmazás+elemzés, töri szintúgy kb. Ezekhez nem kell nagy was ist das, csak egy kis józan paraszti ész plusz minimális elméleti tudás.

Na de a szóbeli, na én azon befostam kissé. :D Angol továbbra sem volt probléma, arra nem nagyon kell készülni, ha tudsz angolul, bár az emeltre átnéztem néhány neccesebb témát való igaz, de addigra már a felsőfokúm is megvolt, úgyhogy nem volt nagy pánik.

Infóra meg magyarra viszont nem igazán tanultam, mélységesen lusta vagyok, meg nem igazán tudok magolni. Infónál az a jó, hogy ott annyira nem is kell. Kihúztam a tételt, és fogalmam sem volt, hogy mi volt benne, de a tételnév alapján mondogattam dolgokat, meg volt egy feladat, hogy küldjek el egy e-mailt, amiben van egy csatolt fájl. xdd Jól sikerült végül, bár rohadtul nem az volt a tételben, amiket mondtam. xD

Magyarnál a nyelvtan easy volt, irodalomból viszont olyan tételt húztam, amit nem tudtam, nem is egy kedvenc a mű (a Barbárok ömm... nem tudom kitől lol). Arra emlékeztem, hogy médián megnéztük a filmet belőle, de arra már nem, hogy a szöveggyűjteményben is van belőle részlet. Szóval nem vettem el szöveggyűjteményt, amikor pedig leültem a tanár elé vizsgázni, akkor megkérdezte, hogy "Nem szerettél volna elvinni egy szöveggyűjteményt?" Én meg csak így néztem, hogy hupsz, aztán mondtam, hogy "Neeeem, nem kell az." És elkezdett viccelődni a bizottság, hogy hát biztos ilyen profin megy. Amúgy ment is, mert a térképen kb minden rajta volt. xD Tett még fel rafkós kérdéseket a tanár, de emlékeztem a filmre, és igazából ilyen "miért történt ez meg az, mit gondolhatott xy" kérdések voltak, amiket megint csak paraszti ésszel meg lehet válaszolni.

Töriből a szóbelire készültem rendesen, mert fostam a tanártól. xdd Még apám mesélte, hogy anno a céheket/középkori várost húzta, és én is mindig azt kívántam, hogy azt húzzam, mert könnyű tétel, és amúgy is szeretem a témát. Láss csodát, kajak azt húztam. :D Úgyhogy felesleges volt tanulnom lol.

Na, remélem kielégítő sztorit kaptál így hajnali majdnem 4-kor. Ez amúgy 2 éve történt, az egyetemről meg újabb sztorit lehetne mesélni.

2021. júl. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én se tanultam, elég volt hogy figyeltem az órán.
2021. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért sírnak, mert stresszes. Mármint megbukni tényleg nehéz, viszont mindenből 85+%-ot szerezni is nagyon nehéz, márpedig egyetemre nem kevés esetben az kell. Nálunk az osztályból talán 3 gyerek volt, aki kapott 4-est is egy tárgyára, mindenki más mindenből 5-ös volt, mert az volt az elvárt. Az volt a nagy dolog, ha valaki 98%, vagy afelett teljesít.
2021. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű azért sírtak, mert nem a 60% volt a céljuk, és tervük van/volt a jövőre. Te meg gondolom tanulás nélkül mekkora tervekkel ültél le elé.


Tényleg nem akkora dolog az egész, mint beharangozzák, de kemény tanulással is közbecsúszhat bármi, nekem például az angol érettségim, ami az egyik legkönnyebb (nekem), 94%-nak kellett volna lennie, de annyira lefáradtam mentàlisan, hogy eléggé elszúrtam. Szerencsére emelt torire tanultam annyit hogy nagyon jóra megírtam, de másnak nem biztos hogy szerencséje volt. Szerencse alatt azt értem, mennyire tudta kezelni a helyzetet.

2021. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!