Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most érettségizők! Ti tanultok...

Noraayy123 kérdése:

Most érettségizők! Ti tanultok az érettségire? Jobban tanulnátok ha nem lenne koronavírus?

Figyelt kérdés

Érettségizők válaszát várom !!!

Amióta digitális oktatás folyik én egy betűt nem tanultam az érettségire. Egyszerűen ellazázom az egészet , mivel a kormány egyfolytában halogatja a döntést. Kilátástalan a helyzet ugyanis sok felvetés került az évvégi jegyek megadása kapcsán. Ha minden igaz szerdán fog kiderülni a végleges döntés , 2 héttel érettségi előtt. Nem gondolják , hogy ez kicsit kései dátum?


2020. ápr. 13. 00:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Nem.


Örülök, hogy nincs suli, magam készülhetek az érettségire. Ha nem lenne a korona vírus, valószínűleg pont kevesebbet tanulnék

2020. ápr. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Úgy kell készülni mintha májusban lenne ameg nem tudtok biztosat. Igen volt ötlet hogy elhalasztják de nem mondtak konkrétat igy egyértelmű hogy úgy kell készülni mintha májusban lenne ha elhalasztják csak nyertél pár napot.
2020. ápr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
46%

Remélem elhalasszák. Nálam elég összevisszaság van. A legnagyobb gond , hogy nem tudok matektanárhoz járni, és nagyon gáz vagyok matekból. Online óránk egy van egyszer egy héten az is töriből..rengeteg hátrányunk van.

Igenis hiányzik az a másfél hónap, nem vagyunk felkészítve rendesen az érettségire.


Elég durva lenne ha menni kéne érettségizni 4-én. Mert akkor miért vagyunk egy hónapja itthon ha utána több 10 ezer diákot kiengednek az utcára?

2020. ápr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Márpedig biztos, hogy lesz május elején. A kormányt nem érdekli, csak az, hogy minél hamarabb túl essenek ezen az érettségin.
2020. ápr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Jobban menne, ha nem online oktatás lenne, pedig nekem csak egy előrehozott infó érettségire kell készülni. Egyszerűen a koliba pl megtudom kérdezni a tanárt, ha nem megy a feladatok közül valami, esetleg a házi feladatra az iskolai tanárom részletesen el is mondja mi nem stimmel. Amióta itthon vagyok a kolis tanárt nem érem el, az iskolai tanár meg csak annyit ír vissza, hogy hány hiba lett, de hogy mi, meg hogy hogy kellett volna, azt nem.(jó mondjuk az utóbbi nem online is borzasztóan tanít, de ebbe ne menjünk bele)

Ráadásul a tételekkel is rosszul állok. Itthon sokkal nehezebben veszem rá magam, mivel az elmúlt két és fél év alatt azt szoktam meg, hogy csak a kollégiumbam tanulok. És mivel a tételeknél soha nem volt határidő, úgy oldom meg szóbeli előtt, ahogy akarom, így még annyira sem veszem rá magam, mint ahogy a többi tárgyra. Konkrétan amikor megláttam a hírt, hogy lehet törlik az előrehozott érettségit elment a maradék motivációm, pedig a tavaszi szünetet ki akartam használni, ha már nincs más házi. Most csak reménykedni tudok, hogy elfogadják a javaslatot. Tudom hogy önzőség, és másnak lehet rossz lesz aki készült... De ez a helyzet van és ez az intézkedés is jobb mint a semmi

2020. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%
Én is többet tanulok. Sajnos magunktól kell felkészülnünk az érettségire, ami nem egyszerű, hiszen nem találkozhatunk a tanárainkkal. Mi még csak el sem kezdtük a típusfeladatok negoldását. Nem egyszerű!
2020. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanez lenne akkor is, ha nem lenne járvány. Csak most van mire fogni. ;-)
2020. ápr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%

"Mi még csak el sem kezdtük a típusfeladatok negoldását."

Fent vannak a korábbi évek feladatlapjai megoldókulcsokkal együtt. Bármikor elkezdheteted a gyakorlást végre te is. A többiek már rég csinálják.

2020. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Ha ez megnyugtat, én sem készülök. Bár tudom, hogy ez az én hibám, de lusta vagyok, mint a szar. Ráadásul le is vagyunk maradva rendesen mindenből.;)
2020. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
59%

Válaszolók, meg lehet tartani bizonyos kikötésekkel. Amellett, hogy a teremben szétültetik jobban az embereket egymástól nagyobb távolságra, szó volt múlthéten már többféle verzióról mint javaslat

pl. nem lesz szóbeli (jó mondjuk ez pont nem segít azon, hogy az írásbelire megindul a jónép a járvány csúcsán...)

- több napon át írhatnak ugyanabból a tárgyból (tehát mondjuk szétosztják 3-4 napra és pl. hétfőn megy az A-H nevűek, kedden az I-P, szerdán meg az R-Z)

- az érettségi kezdésének eltolása tehát hogy nem 8-kor kezdődne hanem mondjuk 10-kor (avégett, hogy aki végképp nem tudja megoldani, hogy kocsival menjen, annak se a reggeli csúcsban kelljen buszoznia...)


És még számtalan egyéb megoldások. Nyugodjatok meg ki lesz ez találva...

2020. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!