Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen könyveket olvassak el...

Milyen könyveket olvassak el mindenképpen orvosi egyetem elkezdése előtt, a nyáron?

Figyelt kérdés

Ez az utolsó nyaram az egyetem elkezdése előtt, amit szeretnék hasznosan tölteni. A pihenés, sorozatnézés mellett szeretnék elolvasni néhány olyan könyvet, amely valamennyire “felkészít”, vagy legalábbis ráhangol az elkövetkező életformára:D

Amiket eddig beszereztem és jelenleg olvasok:

- Donáth Tibor: Anatómia - élettan

- dr. Nagy Zoltán: A csodálatos agy

- Selye János: Stressz distressz nélkül


Még a Brencsán szótár beszerzésén gondolkodtam, ugyan nem írják kötelező irodalomnak, de az ajánlások miatt talán érdemes lenne már most megvennem.


A fenti könyvekhez hasonló, ismeretterjesztő, orvostanhallgatóknak ajánlott irodalmat tudnátok ajánlani?

Illetve bármilyen elfoglaltsági tippért hálás lennék, hogy mégis hogyan kössem le magam (produktívan) az elkövetkező 1,5 hónapban, a gólyatáborig:D



2021. júl. 3. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Èn azt javeslom (nagyon komolyan), hogy ezt az időt inkàbb pihenésre fordítsd.
2021. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Bár én nem orvosin tanultam, de azt javaslom, hogy inkább még élvezd ki ezt a nyarat. Innentől kezdve sok-sok tanulás, nyaranta kórházban önkénteskedés lesz. Most még szabad vagy, hidd el, ráér az egyetemmel foglalkozni majd Szeptembertől.
2021. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Én orvosis vagyok, szerintem se készülj semmit, pihenj csak. Fogsz még rengeteget tanulni.
2021. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pihenj! Én hétfőtől egy hónap nyári gyakra megyek. Élvezd ki, amíg lehet.
2021. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De ha nagyon szeretnél vmit tanulni , akkor meditáció, stresszkezelés témákban tedd.
2021. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
2021. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó szabad nyarad, legközelebb ilyen szabad nyarad csak a diplomaszerzés után lesz, amikor még nem dolgozhatsz orvosként, de már intézed a munkahelyed. Tanulni semmiképpen ne tanulj most, ki kell pihenni az érettségit, az egész felvételit, ezt lehet aktív és passzív pihenéssel. Ha nagyon érdeklődsz, a sejtbiológia, szövettan könyvekbe belepapozgathatsz. Az anatómia atlasz így egyetem előtti nyáron csak elrettentésre jó.
2021. júl. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Végzős vagyok orvosin, csak azt tudom tanácsolni élvezd ki a nyarat! Én tuti sírógörcsöt kaptam volna, ha egyetem előtt bármelyik könyvet elkezdem olvasgatni, el sem hittem volna, hogy képes leszek egyszer megtanulni. Szerintem a legfontosabb, hogy kipihenten és motiváltan kezdj majd neki az évnek.

Viszont kikapcsolódásként, ha feltétlen orvosis dolgokról akarsz olvasni, ajánlom Henry Marsh: Kezemben az életed c. könyvét. Nekem nagy kedvencem.

2021. júl. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Én a Semmelweisre jarok, eszedbe ne jusson semmit olvasni, soha az eletedben nem lesz meg egy ilyen szabad nyarad, mint 12. utan, ezt komolyan mondom, pihenj. Plusz ezt eloadod ev elejen, hogy mar ezeket olvastad (a felet nyilvan nem is erted) kineznek, hogy mekkora streber vagy. Nagyon sokat kell tanulbi orvosin de ott is van egy hatar: ki fogsz egni es nagyon streber leszel, ha igy folytatod😂😂
2021. júl. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#9 nem anatómia vagy hasonló könyvekre gondoltam, amiket nyilván nem értenék jelenleg laikusként, hanem ismeretterjesztő, orvosi témájú könyvekre. De köszönöm a választ:)

2021. júl. 10. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!